Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'lü öğrenciler ne gidiyor

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açık Öğretim Fakültesi'nde () okuyan yaklaşık 1,5 milyon öğrenci, le birlikte kaldırılan nın geri getirilmemesi halinde 1 Eylül itibariyle ne başlayacaklarını sosyal medyadan duyurdu.

Giriş Tarihi: 18.8.2013 14:38

Twitter'da '#öğrencileriaçlıkgrevinegiriyor' etiketi adında toplanan AÖF öğrencileri, geçtiğimiz sene le birlikte kaldırılan nın geri getirilmesini istiyor. Bunun için sosyal medyada örgütlenen öğrenciler, bütünleme sınavlarının geri getirilmemesi halinde 1 Eylül itibariyle Türkiye genelinde ne başlamayı planlıyor.

'#Aöföğrencileriaçlıkgrevinegiriyor' etiketi altında toplanan öğrenciler, 'Bütünleme geri gelmeli, mağduriyet giderilmeli. Tüm üniversitelerde yapılması zorunlu olan ve hakkımız olan bütünleme sınavını geri istiyoruz. Haklarımız verilmezse AÖF öğrencileri olarak 1 Eylül'de açlık grevi yapacağız. Açık öğretim lisesi bile ek sınav hakkı veriyor, AÖF hakkımız olan bütünlemeyi vermiyor' ifadeleriyle bütünleme sınavlarının kaldırılmasına tepki gösteriyorlar.

Geçtiğimiz aylarda açıklamalarda bulunan Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Dekanı Prof. Dr. Kerim Banar, konuyla ilgili, kredili sistemde bütünleme sınavlarının yapılmasının imkansız olduğunu ve yapılmayacağını söylemişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AÖF'lü öğrenciler açlık grevine gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN