Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilfen'den Anadolu açılımı

İstanbul'da Sancaktepe, Ankara'da Çayyolu kampuslarıyla atak yapan Bilfen, rotayı Diyarbakır'a kırdı. Yeni eğitim döneminde yüzde 30 büyümeyi planlayan kurum, bu yıl 65 milyon TL'lik yatırım yapacak

Giriş Tarihi: 29.8.2013
Eğitim sektöründeki 25'inci yılında yatırıma odaklanan Bilfen Okulları, hedef kitlesini genişletme yolunda önemli adımlar atıyor. 2013-2014 sezonuna İstanbul Sancaktepe ve Ankara Çayyolu'nda yaptığı iki yeni okulla giren kurum, 65 milyon liralık yatırımı gözden çıkardı. Bu bütçede Ankara ve İstanbul Halkalı'da yeni anaokulu, ilköğretim ve lise kampusları da yer alıyor. Bilfen Okulları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fatih Öztürk, bu yatırımlarla birlikte 2014'te yüzde 30 büyüme öngördüklerini söyledi. Sırada İzmir, Antalya ve Bursa gibi büyükşehirlerin olduğunu belirten Öztürk, "Kocaeli, Diyarbakır, Denizli gibi Türkiye'nin farklı bölgelerine de Bilfen eğitim sistemini taşımayı hedefliyoruz" dedi.

250 MİLYONLUK CİRO

Fatih Öztürk'ün 2014 ciro hedefi 250 milyon lira. Her yıl yeni açılan okullarla birlikte toplam ciroyu yüzde 20 artırmayı planladıklarını belirten Öztürk, şöyle konuştu: "Türkiye'de özel eğitim sektöründe okullaşma oranı 10 yılda 2 kat arttı. Buna paralel olarak öğrenci sayısı da 2 katına çıktı. Ancak halen diğer ülkelerin gerisindeyiz. Belçika'da özel ilköğretim oranı yüzde 56.8. Bu oran Hollanda'da 76, Ürdün'de 19.2 iken Türkiye'de yüzde 2.9'larda." Bu yıl öğrenci sayısında yüzde 25'lik artış beklediklerini söyleyen Öztürk, "10 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.

YABANCI FONLARA SICAK BAKMIYOR
Yurtdışı fonlarının özel eğitim sektörüne büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Fatih Öztürk, satın alınan okulların daha sıkı rekabet stratejisiyle hareket etmek zorunda olduklarını söyledi. Öztürk şöyle konuştu: "Bize de özel fonlardan teklif yapıldı. Böyle bir ortaklık düşünmüyoruz ama pek çok eğitim kurumu bu işbirliklerine girdi. Hükümetin özel eğitim sektörüne yönelik uyguladığı teşvikler büyük katkı sağlıyor. Ancak sektörün yer aldığı tedbir ve teşvik paketi kapsamının geliştirilmesi daha büyük fayda sağlayacaktır. Yerli yatırımlar bu şekilde dünya çapında hamlelere dönüşebilir."

'SINAV ŞAMPİYONLARI YETİŞTİRİYORUZ'
Fatih Öztürk, merkezi sınavlarda başarılı sonuçlar aldıklarını belirterek, "SBS'de bu yıl tek okuldan dört Türkiye 1'incisi çıkardık. SBS'ye giren 594 öğrencimizin ortalama puanı 92.754. Bu gurur verici" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilfen'den Anadolu açılımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN