Eğitime 37 milyonluk yatırım

Yaşar Üniversitesi, 37 milyon liralık ek kampus yatırımını tamamladı. Üniversite yeni akademik yılında marina işletmeciliği, deprem mimarisi ve film müziği gibi farklı alanlarda da ders verecek

Giriş Tarihi: 5.9.2013
37 milyon liralık ek kampus yatırımıyla yeni akademik yıla hazırlanan Yaşar Üniversitesi, Türkiye'nin gelecekteki ihtiyaçlarına paralel olarak yeni programlar devreye aldı. Yat ve marina işletmeciliği, deprem mimarisi, film müziği, enerji hukuku ve uluslararası deniz ticaret hukuku gibi alanlarda ders verecek olan üniversite, öğrencilerin yoğun katılımını bekliyor. Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı, yönetimsel olarak analitik düşünebilen, sosyal sorumluluk sahibi öğrenciler yetiştirmek için elverişli eğitim atmosferi yaratmayı hedeflediklerini söyledi.

60 BİN METRE KARELİ K ALAN

Yiğitbaşı, yeni yatırımlarla birlikte 60 bin metrekarelik eğitim alanına ulaştıklarını belirtti. Yiğitbaşı, sözlerini şöyle sürdürdü: "2001'de Onursal Başkanımız Selçuk Yaşar'ın önderliğinde kurulan Yaşar Üniversitesi, bugün Türkiye'nin AB projelerini en çok uygulayan üniversitelerinden biridir. 2005'ten bu yana AB mali desteğiyle yürütülen proje sayısı 38, halen üzerinde çalışılan ise 12'dir. 2011-2012 akademik yılında Ulusal Ajans tarafından Türkiye'de kabul edilen 13 adet Yoğun Programlar Projesi'nin 5'i bize ait."

ÖĞRENCİLERİNİN YÜZDE 40'I BURSLU
Öğrencilerinin yüzde 40'ının burslu öğrenim gördüğü Yaşar Üniversitesi, Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin 24 farklı ülkesindeki 204 üniversite ile birçok alanda işbirliği yürütüyor. Bunların arasında Alman Technische Universitat Dresten, Avusturyalı University od Salzburg, İngiliz University of Central Lancashire ve Fransız Universitede Nice- Sophia Antipolis gibi üniversiteler bulunuyor.

5 BİN ÖĞRENCİ Sİ VAR
Öğrenci sayısı 5 bin olan Yaşar Üniversitesi'ne yeni kayıtlarla birlikte bin 200 öğrencinin daha katılması bekleniyor. Üniversitenin akademisyen sayısı ise 348.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitime 37 milyonluk yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN