Türkiye'nin en iyi haber sitesi

17 milyon öğrenci ders başı yaptı

nın ilk Etimesgut Cahit Zarifoğlu İlkokulu'nda 'nın katıldığı törenle çaldı. Bakan Avcı tarafından çalınan zil ile birlikte yaklaşık 17 milyon öğrenci ve 800 bin öğretmen ders başı yaptı.

Giriş Tarihi: 16.9.2013 15:30
Tören sonunda, bu yıl ilk kez uygulamaya konulan Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Güvenliği Platformu tarafından öğrenci servis kuralları temsili gösterildi. Öğrenci ve velilere yönelik olarak emniyet kemeri simülatörü uygulaması yapıldı. Bu eğitim-öğretimin yılının birinci dönemi 24 Ocak 2014'te sona erecek. Yarı yıl tatili, 27 Ocak-7 Şubat 2014 tarihleri arasında yapılacak. İkinci dönem ise 10 Şubat 2014 tarihinde başlayacak.

, Ankara Etimesgut Cahit Zarifoğlu İlkokul'nda düzenlenen açılış törenine katıldı. Programda ayrıca MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, MEB Müsteşar Yardımcıları Yusuf Büyük ve Salih Çelik, Ankara Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ve vatandaşlar da bulundu. Bakan Avcı, halk oyunları ile karşılandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program okulun 8. Sınıf öğrencisi Doğa Yurdakul'un konuşması ile devam etti. Okulun 8. sınıf öğrencisi Beyza Keskin, Cahit Zarifoğlu'na ait Anılar Defterinde Gül Yaprağı isimli şiirini okudu. Okul öğrenci velisi Canan Türe de öğrencilere hitaben kısa bir konuşma yaptı.

Ankara'da 28 bin 700 dersliğin yarıdan çoğunun son 10 yılda bitirildiğini belirten Ankara Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, "Ankara'nın derslik sorununu 1-2 yıl içinde bitireceğiz." dedi.

2013-2014 Eğitim Öğretim yılının tüm ülke için hayırlı olmasını dileyen Nabi Avcı, "Kitapları yanı başınızdan hiç eksik etmeyin. Okuma heyecanınızı hiç yitirmeyin. İlgi ve yeteneklerini okul zamanında geliştirecek ve emeklerimizin boşa gitmediğini başarılarınızla ortaya koyacaksınız. Hepinize başarılar diliyorum." diye konuştu.

Türkiye'yi daha güzel yarınlara taşıyacak öğrencilerin donanımının en iyi şekilde olmasını dilediklerini belirten Avcı, "Zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılması, derslik yapımlarının artması, ücretsiz kitap uygulaması taşımalı eğitim, pansiyon ve burs imkanı, internet erişimi gibi sayısız hizmet modeli ile öğrencilerimizin en güzel bir şekilde yetişmesi için en güzel okul imkanlarını geliştirmeye çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

Velilere seslenen Bakan Avcı, çocukların nitelikli eğitimi okuldaki ve trafikteki can güvenliğinin sağlanmasının da önemli olduğunu kaydetti. Nabi Avcı şunları söyledi: "Trafikteki tehlikelere karşı temel eğitimin sağlanması ve öğrencilerin güvenliğinin nasıl sağlanacağı konusunu emniyet ile ele aldık. Bakanlık olarak öğrenci servislerinin güvenliğini arttırmak amacıyla servislere standart getirdik. Servis şoförü ve rehber personel eğitimli, araçların temiz ve tertipli olması, engelli öğrenciler için uygun servis ve görevli personel eğitimine önem veriyoruz. Öğrencilerimizden rica ediyorum güvenliğiniz için emniyet kemerlerinizi takmayı ihmal etmeyin."

Konuşmaların ardından 2013-1014 Eğitim-Öğretim yılı anısına Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya açılış zilini takdim etti. 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı ilk ni çalan Nabi Avcı, öğrencilere yeni eğitim öğretim döneminde başarılar diledi. Okul zilinin çalınmasının ardından Bakan Avcı, sınıfları gezdi.

Bakan Avcı, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Güvenliği Platformu tarafından öğrenci servis kurallarının temsili gösterimi ve velilere-öğrencilere yönelik olarak 'Emniyet Kemeri Simülatörü' uygulamasını inceledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
17 milyon öğrenci ders başı yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN