Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ları ne zaman açıklanacak?

Giriş Tarihi: 17.9.2013 12:09 Güncelleme Tarihi: 17.9.2013 12:16

2013 ve başvuru kılavuzu ne zaman yayınlanacak? LYS ek yerleştirme tercihleri hangi tarihler arasında alınacak? YGS-LYS ek yerleştirme kontenjan kılavuzu nereden temin edilecek?

kayıtlarının sona ermesinin ardından üniversiteler larını 'ye bildirmeye başladı. Geçen yıl 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında alınan tercihlerinin de bu yıl eylül ayı içinde yapılması bekleniyor. Boş ların ise önümüzdeki haftalarda ÖSYM tarafından ilan edileceği gelen bilgiler arasında.

Üniversitelerde 109 bin 189 kontenjan boş

2013 merkezi yerleştirme sonucuna göre üniversitelerde 36 bin 183'ü lisans, 73 bin 6'sı önlisans olmak üzere, toplam 109 bin 189 kontenjan boş

Üniversitelerde boş kalan kontenjanlara ek yerleştirmelerEylül ayı içinde ilan edilecek ve yerleştirme sonuçları da Ekim ayının ilk haftası açıklanacak. Adaylar yerleştirme sonuçlarının ardından üniversitelere kayıt yaptırabilecek.

Üniversitelerin boş kontenjanları için ek yerleştirme kılavuzu ve boş kontenjan tablosu ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet sitesinde yayınlanacak. 2013 ÖSYS ek yerleştirme kontenjan ve başvuru kılavuzuna yayınlandığı andan itibaren buradan ulaşılabilecek.

Üniversite boş kontenjan bilgisi ve kılavuzu

2013 ÖSYS ek yerleştirme kontenjan ve başvuru kılavuzu Tıklayın

Üniversitelerde kayıtlar 6 Eylül Cuma günü sona erdi. Kayıtlardan sonra boş kalan kontenjanlar 9 Eylül Pazartesi günü ÖSYM'ye bildirilecek. Sonrasında açıkta kalan binlerce adaya ek yerleştirme hakkı tanınacak. Ancak ek yerleştirme tarihiyle ilgili ÖSYM'den henüz bir açıklama gelmedi. Hem adaylar hem de üniversiteler biran önce takvimin açıklanmasını bekliyorlar. Merkezi yerleştirme sonucuna göre üniversitelerde 36 bin 183'ü lisans, 73 bin 6'sı önlisans olmak üzere, toplam 109 bin 189 kontenjan boş kalmıştı. Kayıt yaptırmayanlar ve ek yerleştirme döneminde yeni açılacak programlarla birlikte bu rakamın 150 bini bulması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ek yerleştirme boş kontenjanları ne zaman açıklanacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN