Globalcv, 2023’deki genel müdür adayınızı buluyor

Üniversiteden yeni mezun olmuş, yetkinlikleri ve potansiyeli yüksek adayları bünyesine kazandırmak, kurum kültürü doğrultusunda gelişime açık yöneticiler yetiştirmek isteyen firmalar, Management Trainee (MT) programları düzenliyor.

Giriş Tarihi: 17.9.2013 11:38
MT Eğitim programları, diğer adıyla yönetici adayı yetiştirme programları; yıllardır her sektörde, firmaların kendi ihtiyaçları doğrultusunda başarıyla uygulanıyor. Üniversiteden yeni mezun binlerce gencin tercih ettiği bu programlar, iş hayatına da başlangıç niteliği taşıyor.

'2023'teki Genel Müdürünüzü Bulduk' projesiyle, firma yöneticilerini üniversiteden mezun olacak son sınıf öğrencilerle bir araya getirerek, gençlere iş dünyasında fırsatlar sunan ve gençlerin daha mezun olmadan iş sahibi yapılarak, işsizlik sorununun hafifletilmesini hedefleyen Globalcv, bu yıl Daikin ve Rodimood'un Management Trainee projelerini gerçekleştirdi.

Daikin'in, geleceğin yöneticisi olmayı hedefleyen gençlere Avrupa'da kariyer imkanı sunan "Daikin Global Trainee 2013" projesini ve Türkiye'nin önde gelen tekstil temsilcilerinden RodiMood firmasının yönetici adayı programını tamamlayan Globalcv, Karaca'nın mağaza yönetici adayı programı için başvuruları almaya devam ediyor.

Projelerle ilgili bilgi veren Globalcv Genel Müdürü Ertan Kirik; "Genç yönetici adayı seçme projesi olan "Daikin Global Trainee 2013"de İK uzmanlarımız, başvuru yapan üniversite son sınıf öğrenciler arasından seçtiği finalistleri, oldukça titiz bir çalışma sonucunda değerlendirdi. Jüri karşısına çıkan finalistlerden projeyi kazanan 2 kişi Daikin Avrupa'da, 3 kişi ise Daikin Türkiye'de hem çalışma hem eğitim hakkı kazandı. 1 kişiye ise, Daikin'in fabrikasında istihdam sağlandı. Kurum kültürü doğrultusunda, gelişime açık mağaza yöneticileri yetiştirmek isteyen Rodimood'un mağaza yönetici adayı programı için de, firmanın istediği kriterlere uygun adaylar sağlanarak proje tamamlandı."

MT Eğitim Programlarının Faydası

MT eğitim programlarına katılan adayların, firmanın her pozisyonunu görme şansı olduğunu ve adayın bu yüzden daha rahat tercih yapabildiğini söyleyen Globalcv Genel Müdürü Ertan Kirik; "Diğer işe alım süreçlerinde aday, sadece işe başladığı alanda ilerleyebiliyor"dedi.

Bu tarz eğitim programlarının firmalar açısından faydasıyla ilgili Kirik; "MT programı sayesinde firmalar kaliteli ve yetenekli adayları bünyesine kazandırabiliyor. Bu adayların sadakatleri daha yüksek olduğu için uzun dönem çalışılabiliyor. Firma yetkilileri kritik bir pozisyon olduğunda, bu adayları istediği gibi yerleştirebiliyor" şeklinde konuştu.

Birçok şirketin geleceğine yatırım yapma amacıyla her sene belirli kontenjanlarda açtığı Management Trainee programlarına katılmak isteyen adaylar, istedikleri sektördeki firmaların ilanlarını sıkı takip etmeliler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Globalcv, 2023’deki genel müdür adayınızı buluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN