Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kolej İstanbul Bahçeşehir Boğazköy'de açıldı

Çocuğun bireysel becerilerine ve ilgi alanlarına, bireysel öğrenme hızına ve karakter özelliklerine uygun bir eğitim sistemi olarak tanımlanan Montessori eğitim sistemi ile kurulan Kolej İstanbul yeni eğitim öğretim dönemine başladı.

Giriş Tarihi: 24.9.2013 15:33
Çocuklar kadar velilerinde heyecanlı olduğu okulun ilk günlerinde yepyeni okulları ve farklı eğitim anlayışı ile Kolej İstanbul velilerin de büyük beğenisi kazandı.

Okulun kurucusu Çiğdem Kanmış yeni dönemle ilgili; " Artık tüm eğitim sistemlerinde çocuğu okula bırakıyorum, ya da size emanet ediyorum.' Anlayışı geride kaldı. Montesorri sisteminde eğitim çocuk odaklı. Fakat bizim çok önemsediğimiz bir üçgenimiz var. Çocuk, veli ve okul. Bunların birlikte çalışmasını çok önemsiyoruz.

Montesorri'nin en önemli özelliği çocukların kendilerini diğer çocuklarla kıyaslamamaları. Çocuk hiçbir şekilde, o yapıyor ben yapamıyorum psikolojisine kapılmıyor. Çocuklar birebir eğitim aldıkları için kendi kendilerini geliştiriyorlar. Yine çok önemsediğimiz bir konu ise yaptığımız aylık toplantılar. Montesorri sisteminde aylık veli toplantıları çocukların gelişiminde çok önemli rol oynuyor." Şeklinde konuştu.

Çocukların çok neşeli ve heyecanlı olduğu gözlenen okulun ilk günlerinde okuldaki herkesin yoğun ilgisi ve çalışkanlığı veliler tarafından da büyük takdir topluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kolej İstanbul Bahçeşehir Boğazköy'de açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN