Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeşehir'den çözüme yatırım

Bahçeşehir Koleji Doğu'daki çözüm sürecine eğitimle katkıda bulunuyor. Diyarbakır'a üçüncü okulu açan kurum, listesine Şanlıurfa'yı da ekledi. Başkan Enver Yücel, "Çözümle yatırımlarımız arttı" dedi

Giriş Tarihi: 26.9.2013
Bahçeşehir Koleji Diyarbakır'da üçüncü kampusunu açarak yeni eğitim dönemine girdi. Kurum bölgedeki bir başka yatırımını ise Şanlıurfa'ya yaptı. Bahçeşehir Kolejleri Kurucusu ve Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, bu yıl açılan sekiz kampus, 24 okul için toplam 120 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını söyledi. Yücel, önümüzdeki yıl da 80 milyon dolarlık yatırım planladıklarını vurguladı. Kurumun 2014 planlarında İstanbul'da iki, Malatya, Manisa, Ordu ve Afyon'da ise birer kampus açmak var. Türkiye'nin yedi bölgesinde eğitim yatırımı yaptıklarını söyleyen Yücel, "Hedefimiz eğitim aracılığıyla birçok insana iş alanı yaratmak, ekonomiye katkı yapmak" dedi.

150 OKUL 50 BİN ÖĞRENCİ

Bahçeşehir kampuslarında bin 800'ü öğretmen olmak üzere 2 bin 500 kişi çalışıyor. Yeni yatırımlarla okul sayısını 150, öğrenci sayısını ise 50 bine çıkaracaklarını belirten Enver Yücel şöyle konuştu: "Böylece 3 bin kişiye istihdam yaratacağız. Açılımla birlikte Doğu ve Güneydoğu'yu rotamıza altık. Barışın eğitimden geçtiğine inanıyorum."

YEDİ BÖLGEDE OKULUMUZ VAR
Bahçeşehir Kolejleri'nin Türkiye'nin yedi bölgesinde 47 kampus ve 100 okulla yeni eğitim-öğretim yılına başladığını belirten Yücel, "Her bölgede olduğu gibi Güneydoğu'daki okullarımız çok başarılı. Diyarbakır'da üçüncü kampusumuzu açtık. Türkiye'nin dört bir yanındaki okullarımızda öğrencilerimizin bir birini tanıyarak kaynaşmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeşehir'den çözüme yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN