İngilizceyi Amerika'da öğrenecekler

Giriş Tarihi: 26.9.2013

Fatih Üniversitesi öğrencileri dil eğitimlerini artık Amerika'da alacak

Fatih Üniversitesi hazırlık öğrencileri, 2013-2014 akademik yılında yabancı dil eğitimine Amerika'da başlayacak. North American Language School'da İngilizce eğitimlerini alacak öğrenciler hem dillerini geliştirecek, hem farklı kültürleri görecekler. Hazırlık programının yurtdışında olması, İngilizceyi yerinde ve yaşayarak öğrenme imkânının yanı sıra Fatih Üniversitesi'nin uluslararası insanlar yetiştirme vizyonuna da katkıda bulunacak. Üniversite bu yıl açılan Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bölümleriyle de oldukça iddialı.

YAŞAYARAK İNGİLİZCE

Fatih Üniversitesi Hazırlık Okulu Müdürü Sabahattin Atalay, dünyanın globalleşmeyi çok hızlı biçimde yaşadığını belirterek, bu duruma ayak uydurmak gerektiğini vurguladı. Atalay, "Dünya adeta bir köy halini aldı. Fatih Üniversitesi gibi uluslararası olma yolunda emin adımlarla ilerleyen, 103 ülkeden 1399 uluslararası öğrenciyi barındıran bir kurumun İngilizce hazırlık eğitimini Amerika'da vermesi öğrenciler için oldukça önemli. Hazırlık programının hedefi öğrencilerin uluslararası anlamda gerekli yabancı dil bilgisini ve becerisini vererek mesleklerine iyi bir biçimde hazırlamaktır" dedi. Toplam 8 ay sürecek hazırlık eğitiminde öğrenciler North Amerikan Üniversitesi yurtlarında kalacaklar.

EK KONTENJANLA YENİ BÖLÜMLER
Fatih Üniversitesi, açtığı yeni bölümlerle de çağı yakaladığını gösteriyor. Bu yıl açılan ve ek kontenjanla da tercih edilebilecek bölümler arasında Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu da bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngilizceyi Amerika'da öğrenecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN