Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Yurt dışı" eğitim vizesi Oğuzkaan Koleji'nde

Giriş Tarihi: 26.9.2013 13:11 Güncelleme Tarihi: 26.9.2013 13:20

Oğuzkaan Koleji The College Board tarafından onay alarak, SAT merkezi oldu.

Oğuzkaan Koleji öğrencileri, SAT imkanlarını yakından tanıyarak, Türkiye'de SAT uygulama merkezi olan bir okulda eğitim alma ayrıcalığını yaşayacaklar.. Ayrıca SAT sınavlarına hazırlık olarak düzenlenen PSAT ve NMSQT sınavları da ABD yetkileri gözetiminde Oğuzkaan Kolejinde yapılacak. Öğrenciler bu sınavla uluslarası arenada yer alabileceklerini dünya öğrencisi olma yolunda akademik ve psikolojik olarak sınava daha hazır hale gelecekler. SAT sınavı ABD'de ve dünyanın 175 ülkesindeki seçkin üniversitelerin lisans programlarına başvuru yapmak için yapılan bir sınav.Sınav soruları merkezi Amerika'da bulunan ve The College Board ( Üniversite giriş kurulu) tarafından hazırlanıyor.SAT, Amerika'da yılda 7 defa, Amerika dışındaki ülkelerde ise yılda 6 defa uygulanmakta. Sınavlar 2 ayda bir yapılmakta olup, sınava katılım sayısında herhangi bir sınırlama yok.

SAT NEDİR?
SAT (Scholastic Aptitude Test)


SAT, Amerika ve Avrupa'nın bir çok ülkesinde üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. Üniversiteler genelde SAT I olarak bilinen sınava girilmesini şart koşarlar, fakat öğrencinin okumak istediği bölüme ve okula göre SAT II sınavına girmeleri de gerekebilir. SATsınavında her bölüm için minimum puan 200 maksimum puan 800'dür. Yani Writing (W 200-800), Mathematics (M 200-800) ve Critical Reading (CR 200 - 800)

Mathematics ve Critical Reading skorlarınız eski SAT sınavındaki Mathematics ve Verbal kısmı gibi düşünülebilir. Ama SAT Writing tamamen yeni sınava özgü bir bölümdür.SAT I (Reasoning Test) sayısal ve sözel olmak üzere iki bölümden oluşan, yaklaşık üç saatlik bir genel yetenek ve bilgi testidir. Daha önceleri iki bölümden oluşan SAT 1 sınavı Mart 2005 tarihinden itibaren üç bölümden oluşuyor. Sözel bölüm,( eleştirel okuma), sayısal yani matematik bölümü ve kompozisyon bölmlerinden oluşmaktadır.. Sınav süresi 3 saat 45 dakikadır.SAT II (Subject Tests) ise biyoloji, kimya, fizik, tarih gibi alanlarda bilginizi ölçen bir saatlik ve çoktan seçmeli bir sınavdır. Her bir bölüm 800 üzerinden değerlendirilir. SAT sınavlarının geçerliği 5 yıldır; ancak başvurulan kurumun koşullarına bağlı olarak sınava tekrar girmeleri istenebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Yurt dışı" eğitim vizesi Oğuzkaan Koleji'nde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN