Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İngilizce pazarı 100 milyar dolar

Giriş Tarihi: 30.9.2013 11:04
Dünya'da yabancı dil öğretimide en önde yer alan Wall Street English (WSE)'nin Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Uçar, dijital alanda yapılan çalışmalar konusunda bilgi verdi. Uçar, dünya genelinde İngilizce'yi anadili olarak konuşan 600 milyon, ikinci dili olarak konuşan ise 900 milyon kişi olduğunu söyledi.7 milyar insanın 1,5 milyarının İngilizce konuştuğunu, 2 milyar kişinin de İngilizce öğrendiğini dile getirdi.İngilizce pazarının dünyada 100 milyar dolara ulaştığını belirten Uçar, şöyle devam etti:

"Türkiye'de İngilizce'nin adı var kendisi yok. Klasik lise veya üniversitede okuyan birisi, kendisi bir şey yapmadan bu dili biliyor olarak mezun olamıyor. Bu iş vakıf üniversitelerine veya kolejlere kalmış durumda. Onların da Türkiye'deki payı yüzde 4. Onların da zaten sınava hazırlama süreçlerine önem vermeleri gerekiyor. Pearson, 2012'de WSE'nin eğitim sistemine yönelik yenilikçi teknolojik projeleri için 17,2 milyon dolar Ar-Ge yatırımı yaptı. Eğitim modeli', 'esnek ders saatleri', 'kişiye özel İngilizce' ve benzeri özgün farklılıkları tüm bu yatırımlarla daha da zenginleştirildi."

"Dijitalleşme Projesi ile dünyadaki bütün öğrencilerimiz bir arada olacak"

Uçar, fark oluşturacak projelerinden birinin "Dijitalleşme Projesi" olduğunu dile getirdi. Uçar, Türkiye'de İngilizce'nin adı var kendisi yok. Klasik lise veya üniversitede okuyan birisi, kendisi bir şey yapmadan bu dili biliyor olarak mezun olamıyor. Bu iş, vakıf üniversitelerine veya kolejlere kalmış durumda" diye konuştu. Yeni düzenleme ile İngilizce öğretiminde, özellikle çalışanlar için saatlere bağlı olmadan kendi seviyelerindeki öğrencilerle beraber sürekli ölçülerek ilerleyen eğitim programlarına devam etmelerinin sorunu çözeceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngilizce pazarı 100 milyar dolar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN