Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Avcı'dan tartışmalara son nokta!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, türbanlı öğretmen tartışmalarına ilişkin, "Öğretmenlerimizin kılığıyla kıyafetiyle uğraşmayınız. Öğretmenlerimiz kendilerine neyin yakışacağını bilirler, öğrencileriyle nasıl ilgileneceklerini bilirler" dedi.

Giriş Tarihi: 31.10.2013 11:59 Güncelleme Tarihi: 31.10.2013 12:00
Milli Eğitim Bakanı, Meclis Genel Kurulu'nda dün milletvekillerinin sorularını yanıtladı. CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı'nın, "Sayın Bakan, inanç özgürlüğü diye diye türbanlı öğretmenleri 6-7 yaşındaki çocukların karşısına çıkardınız. Şimdi, bu durumda nasıl bir yol izleyeceksiniz? İlkokul öğrencilerini inanç gruplarına göre ayırmayı düşünüyor musunuz?" diye sordu.

"Öğretmenlerimizin kılığıyla kıyafetiyle uğraşmayınız" diyen Milli Eğitim Bakanı, şöyle dedi:

"Öğretmenlerimiz kendilerine neyin yakışacağını bilirler, öğrencileriyle nasıl ilgileneceklerini bilirler. Dolayısıyla, öyle, öğrenciler arasında ayrımcılık filan gibi şeyler de söz konusu değil.

Velilerin de öğretmenlerin kılık kıyafetlerine karışma hakkı yok. Öğretmenlerin velilerin kılık kıyafetine karışma hakkı olmadığı gibi, velilerin de öğretmenlerimizin kılık kıyafetine karışma hakkı yok.

Rol model olmak için illa belli bir kıyafette mi olması gerekiyor?

Sorunuzun içinde cevap var zaten. Rol model oluyorlar öğretmenlerimiz, gayet güzel rol model oluyorlar. Erkek öğretmenlerimiz de, kadın öğretmenlerimiz de öğrencilerimize rol model olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Öğretmenlerimizin kılığıyla kıyafetiyle fazla uğraşmayalım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Avcı'dan tartışmalara son nokta!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN