Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karabük'ün en büyük bayrağı göklere çekildi

Giriş Tarihi: 31.10.2013 11:24

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörlüğü tarafından, 100 kilo ağırlığında ve 337,5 metrekare büyüklüğündeki dev Türk bayrağı, 9 bin öğrencinin katılımıyla Demir Çelik Kampüsü içinde bulunan stadyum alanında göndere çekildi.

KBÜ köprüsü üzerinden kortej yürüyüşü ile başlayan bayrak dikim törenine; Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük Vali yardımcıları Abidin Ünsal ve Tarkan Keskin, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, Kardemir A.Ş Genel Müdürü Fadıl Demirel'in yanı sıra 9 bin öğrenci katıldı. Yaklaşık 3 kilometrelik kortej yürüyüşü sonrası 72 metre uzunluğundaki direğe asılan dev bayrak, İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından göndere çekildi.

Tören öncesi bir konuşma yapan KBÜ Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, cumhuriyetin kuruluşunun 90. yılında bir daha indirilmemek üzere şanlı Türk bayrağını göndere çekmek için toplandıklarını söyledi. Uysal, "Dünü hatırlamayan milletlerin bugün sahip olduğu değerlerin kıymetini bilmesi mümkün değildir. Bu millet yüzlerce devlet görmüş, yıllarca bağımsız yaşamış ve bu bağımsızlığının simgesini de bayraklarını göklerde dalgalandırarak herkese ilan etmiştir. Cumhuriyetimizin her yaş gününde dünyaya meydan okurcasına, yeni projelere imza attığımız müddetçe bu milletin bayrağı asla indirilemeyecektir. Ben Karabük üniversitesi rektörü ve biz Karabük üniversiteliler olarak bir kez daha haykırmak istiyorum ki; Atam, Cumhuriyetin emin ellerde. Türk milletinin onuru ve şerefi bize emanettir. Bugün burada bayrağımız göndere çekilecek ve bir daha hiç inmeyecektir." dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Rektör Uysal, günün anısına düzenlenen onur belgesini tüm öğrenciler adına Öğrenci Konsey Başkanı Semih Davşan'a takdim etti.

Daha sonra bir dakikalık saygı duruşunun ardından, Rektör Uysal'ın butona basması ile birlikte, mehteran takımı ve 9 bin kişinin hep bir ağızdan söylediği İstiklal Marşı eşliğinde, 72 metre boyundaki direğe asılan dev ebatlardaki bayrak büyük bir coşkuyla göndere çekildi.

Karabük'ün en yüksek direğinde dalgalanan bayrak; 15x22,5 metre ebatlarında ve 337,5 metrekare büyüklüğünde olup ilin en büyük Türk bayrağı olma özelliğine sahip.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karabük'ün en büyük bayrağı göklere çekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN