Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Selocanlar'dan dijital eğitim

MEB'in Fatih Projesi'yle başlattığı eğitimde dijital devrime özel sektör de destek verdi. Turkcell, 'Akıllı Eğitim' ile akıllı tahta ve tabletle interaktif eğitim sağlıyor

Giriş Tarihi: 21.11.2013
Yeni kuşak, teknolojiyi ve interneti ana kucağındayken öğrenmeye başlıyor. Durum böyle olunca, gelişmiş ülkelerde, eğitim gündeminin en önemli maddesini "dijital dönüşüm ve teknolojinin eğitime entegrasyonu" oluşturuyor. Öğretmenlerin, bilgi ve iletişim teknolojisi konusunda eğitilmesinin yanı sıra tüm okullara geniş bant internet erişimi ve teknoloji desteği sağlanması da hedefleniyor. ABD, Avustralya gibi ülkelerde bu alana milyar dolarlık bütçeler ayrılmış durumda.

AKILLI TAHTA VE TABLET

Peki Türkiye'de durum ne? Milli Eğitim Bakanlığı, devlet okulları için dijital dönüşüm seferberliğini hayata geçirdi. Bu kapsamda yürütülen Fatih Projesi'yle 2016'da 42 bin okula, 570 bin sınıfa toplam 18 milyon tablet dağıtılması hedefleniyor. Dijital dönüşüm seferberliğine özel sektör de dahil olmuş durumda. Turkcell'in hayata geçirdiği Akıllı Eğitim de bunlardan biri. Öğretmen ve öğrencilerin bilgi çağında beklentilerini sağlayacak eğitim teknolojilerini sunarak, onları geleceğe hazırlayacak tam donanımlı bir eğitim ortamı yaratma hedefiyle projeye başlanılmış. Proje, eğitim kurumlarına daha başarılı öğrenciler yetiştirmeleri için akıllı tahta ve tablet cihazlarla interaktif eğitim teknolojileri sağlıyor. Akıllı tahta ve tablet cihazlarla interaktif sınıf deneyimi bir pakette sunuluyor. Video, ses ve tüm dijital içerikleri sanal veri depolama alanlarında saklayan kurumlar, içeriği öğrencilerle paylaşabiliyor.

'HER ÇOCUĞA EĞİTİM İMKâNI SUNUYORUZ'
Turkcel
Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş "Eğitimde dijital dönüşümün beraberinde getirdiği büyük avantajlar var. Her çocuğa eğitim sunulabiliyor. Düşük gelir grubuna ulaşmada avantaj sağlıyor. Engelli çocuklarımıza ya da lokasyon nedeniyle ulaşılamayanlara eğitim imkânı bu fırsatlardan sadece birkaçı" diye konuştu.

AKILLI EĞİTİM'LE KESİNTİSİZ ERİŞİM VERİLEBİLİYOR
Turkcel Akıllı Eğitim'in yazılımı, her seviyede kuruma uygun. Superonline Fiber erişim çözümler (1000 Mbps'ye ulaşan hızla), Akıllı Bulut Altyapısı'nda içerik paylaşım imkânı, eğitim materyalleri için veri depolama, öğrencilere 3G'li tablet ve data paketi ile kesintisiz eğitim sunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Selocanlar'dan dijital eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN