Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sorulara polis koruması

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın, "Sistemin işlemediğini göstermek isteyen bir grubun, SBS'nin yerine yarın yapılacak 'Birinci Dönem Merkezi Ortak Sınavlarda' sabotaj girişimlerinin olacağı" iddiası üzerine Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı olağanüstü önlemler aldı. MEB, bilişim uzmanlarını soru havuzunda 7/24 nöbet tuttururken, İçişleri Bakanlığı soruların sevkiyatında terörle mücadele birimini de görevlendirdi. Kırsalda ise Jandarma Genel Komutanlığı önlemleri en üst düzeyde alacak. İşte alınan önlemler:
Polis özellikle sınav belgelerinin güvenli bir şekilde toplanma merkezleri ile okullar arasında gidiş gelişinde sıkı önlem alacak. Buna göre sınav belgeleri 81 ilde bulunan ilçe milli eğitim müdürlükleri sınav belgelerini saklama merkezlerinde muhafaza edilecek.
Polis sınav kâğıtlarının toplanma merkezi ile saklama merkezi arasında yol güvenliği sağlayacak. Yol güvenliğinde emniyetin Terörle Mücadele, Asayiş, Güvenlik ve Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri sorumlu olacak. Bu birimlerden belirlenecek personel sınav öncesi sonrası ve sonrasında güvenlikten sorumlu olacak.
Sınavlarda görevli polislerin tamamına görevin içeriği ve önemi imza karşılığı bildirilecek. Sınavlarda görevli resmi ve sivil polisler tam teçhizatlı olarak sınav evrakı ve sınav salonu güvenliğini sağlayacak.
Sınav kâğıtlarının kuryeleri gidecekleri güzergâh boyunca polis eskortu ile hareket edecek. Sınav belgelerinin saklandığı binalarda polis bir ekiple 7/24 esasına göre güvenlik önlemi alacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sorulara polis koruması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN