Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merkezi ortak ların ilk oturumu bugün

nca, ortaokul 8. sınıflar için ilk kez düzenlenecek merkezi ortak lar ilk gün oturumuyla başlayacak.

Giriş Tarihi: 28.11.2013 09:29
'nca yapılacak Ortaöğretime Geçiş Ortak ları'nın birinci oturumu bugün yapılacak. İkinci gün oturum sınavı ise yarın gerçekleştirilecek. lar, günde 3 olmak üzere, 2 günde 6 oturum halinde gerçekleştirilecek.

Birinci dönemin ortak sınavları, bugün ve yarın tüm yurt genelinde öğrencilerin öğrenim gördükleri okullarla, yurt dışında ise KKTC ve bakanlığa bağlı okulların bulunduğu, sınav yapılması uygun görülen merkezlerde Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20'de başlayacak.

Bugün saat 09.00'da Türkçe, saat 10.30'da matematik, saat 12.00'de din kültürü ve ahlak bilgisi sınavları, yarın ise saat 09.00'da fen ve teknoloji, saat 10.30'da T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, saat 12.00'de yabancı dil sınavları yapılacak.

Her sınav süresi 40 dakika, sınav araları ise 30 dakika olarak belirlenirken öğretmenler, sınavlarda kendi okullarından farklı bir okulda görevlendirilecek.

Sınav bitiminden önce gelen tüm öğrenciler sınava alınacak, sınav bitmeden öğrenciler sınıflarından çıkmayacak. Geç gelen öğrencilere ek süre verilmeyecek.

Sınav yapılacak okullarda sınav günleri ders olmayacak. Ortaokul 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri, sınav günlerinde idari izinli sayılacak ve bu okullar uygulamanın hafta sonuyla birleşmesinden dolayı 4 gün tatil olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merkezi ortak sınavların ilk oturumu bugün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN