Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan kritik dershane mesajı

Giriş Tarihi: 29.11.2013 17:47 Güncelleme Tarihi: 29.11.2013 17:47
Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 6 büyükşehir, 15 il belediye başkan adaylarını açıklıyor. Erdoğan konuşmasında önemli mesajlar verdi. Başbakan Erdoğan dershanelerle ilgili olarak da 'Yavrularımızın siyasi metaa haline getirilmesine izin vermeyeceğiz' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

CHP'de bir genel başkan yardımcısı çıkıyor elinde bir belge 'Suriyeli sığınmacılar seçmen yapılıyor' diye bir iddia ortaya atıyor. Gösterdiği nüfusu cüzdanı 18 yıldır Türkiye'de yaşayan Suriye uyruklu bir vatandaştır. Bunlar böyle rezil oluyorlar. Ama yüzleri kızarmadan yollarına devam ediyorlar. Genel müdürleri neyse genel müdür yadımcıları milletvekileri de o.

Haya perdesi bir kez yırtılırsa o insan artık arsızlığı bir gıda olarak görmeye başlıyor. Bir takım terbiyesizlikler yapıyorlar. Aile mahremiyeti, kişi mahremiyeti, özel hayat, edep haya tanımadan saldırıyorlar. Bunları eleştirdiğinizde o kadar hayasızlar ki bundan memnun oluyorlar. Onların gıdası hakaret... İşte onun için enerjimizi bunlarla harcamayacağız. Hiç iddialarını karşılıksız bırakmayacak, ama üslubumuzdan, edep ve hayamızdan da asla taviz vermeyeceğiz. Onlara ihtiyaçları olan gıdayı vermeyeceğiz. Çok güzel bir söz var; cahille sohbet etmeyin, dışarıdan bakan aradaki farkı anlamayabilir. Onların seviyesine düşmeyecek, düştükleri çamurda onları kendi haline bırakacağız.

Bu işaret (Rabia işareti) birilerini rahatsız ediyor, ama ben rahatsız değilim, bundan gurur duyuyorum, hep mazlumların yanında oldum, olmaya da devam edeceğim. Bu işareti yapan 20 kadar kızımızı içeri atan darbe yönetiminin karşısındayım.

Önümüzdeki 4 ay boyunca plan, vizyon değil sadece fitne üretecekler. Gençler şunu unutmayın, onların tuzağı varsa Allah'ın da bir hesabı var, milletin de bir hesabı var. Onlar her yolu meşru görecekler, kaybedeceğimiz de bilsek biz meşruiyet dairesinden çıkamayız. Edep perdesi yırtılmışsa oradan bir kazanç çıksa da o kayıptır. Biz işimize bakacağız, biz proje üretecek, ülkemize vizyon ve hedef göstereceğiz.

30 büyükşehir belediyesi var. Bu Türkiye'nin gerçek anlamda değişimi olacaktır. Şehir ve insan birbirinin aynasıdır.

Artık cumartesi ve pazar günlerini çocuklarımıza ayıralım. Onları yarış atına çevirmeyelim.

Eğitim sistemimizde, yavrularımızı devletin eğitim kurumlarında daha iyi imkanlarla yetiştirmenin gayretinde olacağız. Yavrularımızın ticari meta haline getirilmesine müsade etmeyeceğiz.

Bebek arabasındaki bebekten, okula giden çocuğa kadar her planda önce çocuklar hesaba katılacak.
Kaynak: Erdoğan: Buna müsaade etmeyeceğiz - Politika - Star Gazete http://haber.stargazete.com/politika/erdogan-buna-musaade-etmeyecegiz/haber-811178#ixzz2m3A0QpjV
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan kritik dershane mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN