Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ortadoğu'nun 'elçi üniversitesi' oldu

Giriş Tarihi: 5.12.2013

Okan, Ortadoğu, Balkanlar ve Afrika'nın "elçi üniversitesi" oldu. ACBSP akreditasyonu almak isteyenler artık Okan'a başvuracak

Okan Üniversitesi, yurtdışında önemli bir gelişmeye imza attı. Uluslararası akreditasyon kuruluşu Accreditation Council for Business Schools and Programs (ACBSP) ile işbirliği yapan üniversite, ACBSP ile Ortadoğu, Balkanlar ve Afrika'daki üniversitelerin işletme fakülteleri arasında elçilik yapacak. Eğitim sektöründe elçi üniversite (Ambassador University) olarak da bilinen bu göreviyle yurtdışındaki etkinliğini artıran Okan Üniversitesi, aynı zamanda ACBSP'ye akredite olan ilk Türk üniversitesi oldu.

MENTORLUK EĞİTİMİ

Yeni dönemde ACBSP akreditasyonu almak isteyen Türkiye ve çevre ülkelerdeki üniversitelerin işletme fakülteleri, artık Okan Üniversitesi'ne başvuracak. Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Özbekistan, Yunanistan, Romanya, Ermenistan, Irak, Suriye, Hırvatistan ve Nijerya'da bulunan çok sayıda üniversite protokol kapsamında yer alıyor. Bu ülkelerden akreditasyon için Okan Üniversitesi'ne başvuracak üniversitelere mentorluk eğitimi verilecek.

GENÇ GİRİŞİMCİLER ARANIYOR
Okan Üniversitesi, Türkiye'nin genç girişimcilerini arıyor. "Girişimcilik Dersi" ile öğrencilerinin girişimci ruhunu ortaya çıkarmayı hedefleyen üniversite, yarışmada dereceye giren lise öğrencilerine üniversite eğitimleri boyunca yüzde 100'e varan burs verecek. Okan Üniversitesi, gelecek yıl Tıp ve Sağlık Bilimleri Eğitim Kompleksi'ni de açacak. Üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Bekir Okan, "Bu tesis bizi büyütecek. Ülkenin sağlık sektörüne ciddi katkılar sağlayacak" dedi.

15 YILDA 15 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞTI
15'inci yılında 15 bin öğrenciye ulaşan Okan Üniversitesi, 6 fakülte, 2 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu ve 3 enstitüye sahip.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ortadoğu'nun 'elçi üniversitesi' oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN