Eğitime kar engeli!

Giriş Tarihi: 12.12.2013 10:04 Güncelleme Tarihi: 12.12.2013 10:18

Aniden bastıran kar yağışları ülke genelinde eğitimi vurdu. İşte okulların tatil edildiği bazı il ve ilçeler...

Yurt genelinde etkili olan yoğun kar yağışı, bir çok il ve ilçede eğitim-öğretimin aksamasına neden oldu.

ORDU'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Ordu'da kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime bugün ara verildi.

Ordu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, merkez Altınordu ilçesi ile tüm ilçe, belde ve köylerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi.

Kar yağışının devam etmesi halinde eğitime verilen aranın süresinin yeniden belirleneceği bildirildi.

Ordu Valiliği, ayrıca hamile kadınlar ve engelli kamu personelinin 1 gün süreyle idari izinli sayılacağını bildirdi.IĞDIR'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Iğdır ile Tuzluca, Aralık ve Karakoyunlu ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Milli Eğitim Müdür Vekili Tahir Kaman, kent genelinde kar yağışının etkili olduğunu, bu nedenle okulların bir gün tatil edildiğini söyledi.

Özellikle yüksek kesimlerde birçok köy yolunun ulaşıma kapandığını ifade eden Kaman, "Taşımalı eğitim gören öğrencilerimizin bu havada olumsuz etkilenmemeleri için tatil kararı aldık. İl Özel İdare yetkililerinden aldığımız bilgilere göre okullarımızı tatil ettik. Bu durumda öğrencilerimizin okullarına ulaşmaları zor olur. Biz de bu durumu göz önünde bulundurarak eğitime bugün ara verdik" diye konuştu.

KARABÜK'TE EĞİTİME KAR ENGELİ

Karabük'te yoğun kar yağışı nedeniyle Safranbolu, Eflani ve Yenice ilçelerinde taşımalı eğitime bugün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, aralıklarla devam eden kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşımın güçlükle sağlandığı kaydedildi.

Vatandaşların yoğun kar yağışına karşı tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulunulan açıklamada, Safranbolu, Eflani ve Yenice ilçeleri ile bağlı belde ve köylerde, taşımalı eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

VAN VE HAKKARİ'DE ÜNİVERSİTELERE KAR TATİLİ

Bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ile Hakkari Üniversitesi'nde eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Doğu Anadolu Bölgesinde dünden bu yana aralıklarla devam eden kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken, sabah saatlerinde toplanan YYÜ Senatosu, eğitime bir gün ara verilmesini kararlaştırdı.

YYÜ'den yapılan açıklamada, "Kentte etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle 12.12.2013 Perşembe günü üniversitemizde eğitim verilmeyecek" denildi.

Hakkari Üniversitesi Senatosu da kentte devam eden kar yağışı nedeniyle üniversitede bugün için eğitime ara verildiğini duyurdu.

Bu arada, Van'ın Gevaş ve Edremit ilçelerinde de ilk ve orta dereceli okullar ile liselerde eğitime bir gün süreyle ara verildiği belirtildi.

BOLU

Bolu'da kent merkezinde kar yağışı nedeniyle ilk ve ortaokullarda eğitime bir gün ara verildi.

İlçelerde ise kaymakamlıkların duyuru yapacağı ifade edildi.

Öte yandan, hafta sonundan itibaren devam eden yağış nedeniyle kar kalınlığı kent merkezinde 35 santimetreye , yüksek kesimlerde ise 70 santimetreye ulaştı.

KARAMAN

Karaman'ın Ayrancı, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Kaymakamlıklardan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, kar yağışının ulaşım ve günlük yaşamı olumsuz etkilediği Ayrancı, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde yarın eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Karaman merkez ve Kazımkarabekir ilçesine bağlı köylerden taşımalı eğitimle gelen öğrenciler de eğitimlerine bir gün ara verecek.

GAZİANTEP

Kar nedeniyle Şehitkamil ve Şahinbey ilçelerinde okullarda yarın eğitime bir gün ara verilecek.

Valilikten yapılan açıklamada, kar nedeniyle Şehitkamil ve Şahinbey ilçelerindeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin yarın tatil edildiği belirtildi.

NİĞDE

Niğde'de okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Niğde'de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün tatil edildi. Açıklamada, okullarda eğitime 13 Aralık Cuma günü devam edileceği belirtildi.

TRABZON

Kar yağışı sebebiyle Trabzon kent merkezi ile ilçelerindeki okullarda eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Trabzon Valiliğinden yapılan açıklamada, il genelinde etkili olan kar yağışı dolayısıyla eğitime kent merkezi ile Akçaabat, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Tonya, Vakfıkebir ve Yomra ilçesi ile Araklı ilçesinin belde ve köylerindekindeki tüm ilk, orta ve lise düzeyindeki okullarda 12 Aralık Perşembe, Şalpazarı ilçesinde ise 12 Aralık Perşembe ile 13 Aralık Cuma ara verileceği belirtildi.

Bu arada, kar yağışı nedeniyle enerji hatlarında meydana gelen arızalar sonucu Akçaabat, Düzköy ve Maçka ilçesinde bazı yerlere elektrik verilemediği öğrenildi.

SİİRT

Siirt'te etkili olan kar nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime 2 gün ara verildi Vali Ahmet Aydın, AA muhabirine, il genelindeki tüm okulların 2 gün tatil edildiğini söyledi.

İlde kar yağışının etkisini sürdürdüğünü ifade eden Aydın, bu nedenle aldıkları karar doğrultusunda 12 Aralık Perşembe ve 13 Aralık Cuma günü il genelinde eğitime ara verildiğini belirtti.

DİYARBAKIR

Diyarbakır'da etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezindeki okullarda yarın eğitime bir gün ara verilecek

Valilikten yapılan açıklamada, bugün başlayarak akşam saatlerinde artarak devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle merkez Kayapınar, Yenişehir, Sur ve Bağlar ilçelerindeki tüm ilk, orta ve lise düzeyindeki eğitim kurumlarının 12 Aralık 2013 Perşembe günü bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi.

BATMAN

Kentte etkili olan kar nedeniyle eğitime bir gün ara verildi

Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşullarından etkilenen kent merkezi ve merkeze bağlı köylerdeki tüm eğitim kurumlarında eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, ilçelerle ilgili kararın kaymakamlıklarca alınacağı kaydedildi.

TOKAT

Tokat'ın Erbaa ilçesinde, kar yağışı nedeniye eğitime bir gün ara verildi.

Erbaa ilçesinde, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

EĞİTİME ARA VERİLEN DİĞER İLLER

Rize il geneli, Samsun il geneli, Bolu kent merkezi, Konya'nın Ereğli, Halkapınar ve Taşkent ilçeleri, Giresun merkez ile Bulancak, Piraziz, Keşap, Espiye, Görele, Tirebolu, Eynesil, Güce, Doğankent, Şebinkarahisar ve Çanakçı ilçelerinde 1 gün Dereli ve Yağlıdere ilçelerinde ise 2 gün eğitime ara verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitime kar engeli!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN