Mazeret sınavları başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, bu yıl ilk kez 8. sınıflar için düzenlenen merkezi ortak sınavlara katılamayan öğrenciler için yapılan mazeret sınavları başladı.

Giriş Tarihi: 14.12.2013 10:02 Güncelleme Tarihi: 14.12.2013 10:04
İlk gün oturumunda Türkçe, matematik ve din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin sınavları yer aldı. Türkçe sınavıyla başlayan ilk gün oturumunda öğrenciler 10.10'da matematik sınavı, 11.20'de din kültürü ve ahlak bilgisi dersinin sınavına girecek. Sınavlar saat 12.00'de tamamlanmış olacak. Her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulacak, değerlendirmede yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek. Sınav süresi 40 dakika sınav arası ise 30 dakika olacak. Geç gelen öğrencilere ek süre verilmeyecek.

Öğrenciler, saat 8.30'dan itibaren yanlarında saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saat, sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar bulunmaksızın sınav salonlarına alındı.

Mazeret sınavlarına 45 bin 984 öğrenci katılıyor. Sınav yapılan her sınıfta iki öğretmen görevli olacak şekilde görevlendirme yapılıyor. 8 bin 42 öğretmen sınıflarda görevli olurken, ayrıca, sınav yapılacak okullarda 2 bin 601 idareci de görevli olarak bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mazeret sınavları başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN