Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YTÜ'lü öğrenciler Ömer Bahar'dan brifing aldı

Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, İletişim Tasarımı Bölümünde okuyan 20 öğrenci, öğretim görevlileri eşliğinde Sabah Gazetesi'ni ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 18.12.2013 17:30
Sanat ve tasarımı dijital dünya ile birleştirmek için eğitim alan öğrenciler Sabah gazetesinin Görsel Yayın Yönetmeni Ömer Bahar'dan gazetenin bir günü hakkında brifing aldı. Gazetenin tasarım konseptlerinden bahseden Ömer Bahar, gençleri desteklediğini ve onlara vizyon katabilmenin kendisi için mutluluk olduğunu ifade etti. Kaliteli işler yapan, başarılı tasarımcılara ihtiyaç olduğunu belirterek gençlere gazetemizde ki staj ve iş imkanları hakkında bilgi verdi.

Katkılarından dolayı Ömer Bahar'a teşekkür eden ve plaket takdim eden İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Tarık Emre Yıldırım kendileri için faydalı bir gezi olduğunu ifade ettiler.

Öğrenciler ayrıca dijital tasarım ile ilgili olarak Turkuvaz Medya Dijital Tasarım Müdürü Özlem Aksel'den dijital tasarımın dünü bugünü ve geleceği hakkında bilgi aldı. Yapılan çalışmalar ile ilgili de bilgi veren Özlem Aksel dijital yayıncılığın kapsamından, süreçlerinden ve kullanıcı deneyimlerinden örnekler verdi. Gençler, İletişim Tasarımı Bölümü öğrencilerinin katılımına yönelik bir atölye çalışmasına katkıda bulunması konusunda da sayın Aksel'den söz aldılar.

Gazete katını da gezerek çalışmaları yerinde gören öğrenciler gerek basılı gerekse dijital tarafta ki çalışmalar hakkında bilgi sahibi olarak gezilerini noktaladılar.

YTÜ İletişim Tasarımı Lisans Programı Nedir?

İletişim Tasarımı (Multimedya) Lisans Programı 1997 yılında, yeni bir disiplin olan "interaktif medya tasarımı" alanında sanat ve bilgisayar teknolojileri çerçevesinde eğitim veren Türkiye'nin ilk programı olarak kurulmuştur. 15 yıllık deneyimi olan İTP, interaktif arayüz tasarımı konusunda uzman yetiştirmektedir. Bu amaçla, analitik düşünce yeteneğine sahip öğrencilerine tasarım ve programlama eğitimini bir arada sunmaktadır. 2005 yılında YÖK'un onayı ile açılan İnteraktif Medya Tasarımı yüksek lisans programımında şu an 80 aktif ��ğrenciye sahiptir ve 50'nin üzerinde mezun vermiştir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YTÜ'lü öğrenciler Ömer Bahar'dan brifing aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN