Mobil teknoloji için ücretsiz eğitim

Mobil Teknoloji Geliştirme Laboratuarı İstanbul Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde açıldı.

Giriş Tarihi: 19.12.2013 17:03

Mobil teknoloji alanında yeni fikirler üretecek gençlerle buluşmayı hedefleyen laboratuarda eğitimler ücretsiz verilecek. Üç ay sürecek eğitimler sonunda katılımcılar fikirlerini projeye dökme imkânına kavuşacak.

Sütlüce yerleşkesindeki laboratuarın açılış törenine katılan İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı İbrahim Çağlar, "Mobil servisler sektöründe faaliyet gösteren bu laboratuarın hayata geçmesi çok önemli" dedi. Laboratuarın yeni girişimciler yetiştirmede çok önemli bir rol oynayacağını kaydeden Çağlar: "Çocukken bize icat çıkarma derlerdi. Burası icat çıkaran gençler yetiştirecek" diye konuştu.

''Gençler talep etsin''

Açılışta konuşan İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Abdülmecit Karataş, laboratuardan çok güzel fikirler çıkacağını belirterek, "Burada özellikle yeni mezun olmuş ve henüz bir işe yerleşmemiş olan gençlerimiz bir şeyler üretecek" dedi. Sektörün böyle bir alana ihtiyaç duyduğuna da değinen Karataş, laboratuarın gerçek işlevini yerine getirebilmesi için de gençlerin bu yönde talepkâr olması gerektiğine işaret etti.

''İcat çıkarmayı ücretsiz öğrenecekler''

Mobil Teknoloji Geliştirme Laboratuarı'nın hazırlık aşamaları İstanbul Kalkınma Ajansı'nın katkılarıyla Eylül ayında başladı.

İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Mobil Servis Sağlayıcı İşadamları Derneği'nin taraf olduğu proje mobil servisler sektöründe yeni fikirler üretecek gençleri yetiştirmeyi amaçlıyor. Proje kapsamında 6 Ocak'ta verilmeye başlanacak olan dersler ücretsiz olacak. Üniversitenin akademisyenleri ve sektör uzmanları tarafından verilecek olan derslerde mobil uygulama fikri geliştirme, yazılım, tasarım ve girişimcilik gibi konular işlenecek. Laboratuarda 180 saat eğitim görecek olan gençler mobil uygulamalar üzerine iş fikirleri geliştirerek danışmanlar sayesinde proje haline getirebilecek. Eğitime tabi olan katılımcılar, ürettikleri projeleri Nisan 2014 tarihinde gerçekleşecek olan Milli Mobil Uygulama Fuarı aracılığı ile sektörün öncü firmalarına sunma imkânına kavuşacak. İnternet üzerinden başvuruların alındığı eğitime başvuruda bulunmak için son tarih 31 Aralık 2013.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mobil teknoloji için ücretsiz eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN