"O haber masa başı bir haber"

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, bugün bazı gazetelerde yer alan "gayrimüslim öğrencilere 0 şoku" adlı haberin tamamen "masa başı bir haber" olduğunu savundu.

Giriş Tarihi: 21.1.2014 14:52 Güncelleme Tarihi: 21.1.2014 14:55
MEB Müsteşarı Tekin, azınlık okullarında okuyan öğrencilerin, merkezi sistemle yapılan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin sınavından muaf olmalarına rağmen sınavlara "girmemiş" olarak işlendiği ve hepsinin "sıfır" almış kabul edilerek notlarının hesaplandığına yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığını, bu haberin tamamen masa başı bir haber olduğunu belirtti. Haberi üreten kişilerin biraz daha iyi niyetli olmalarını öneren Tekin, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Olayın özü şudur; ortak sınav derslerinden bir tanesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersidir. Gayrimüslim okullardaki öğrenciler bu sınava dahil olmadıklarından bakanlıkça yapılan ortak sınavlar açıklanıncaya kadar e-okula Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için not girişine izin verilmemiştir. Dün sınavlar açıklandı, bugün ilgili okulların Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi 1. yazılı sınavlarını girmelerine imkan tanındı. Dolayısıyla bu haberi üreten kişilere biraz daha iyi niyetli olmalarını ve araştırmalarını, kamuoyunu yanlış bilgilendirmekten kaçınmalarını öneririm."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"O haber masa başı bir haber"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN