Üniversiteye girişte sanal model

Bahçeşehir Üniversitesi, gelişmiş ülkelerde kullanılan öğrenci kabul sistemini Apply BAU modeliyle uygulamaya başlıyor

Giriş Tarihi: 20.2.2014
Dünyanınsaygın üniversitelerinde uygulanan Başvuru- Kabul (Admission) sistemi Türkiye'de ilk kez Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) tarafından hayata geçiriliyor. Üniversite adaylarının sınav puanlarından önce kişisel özellikleri, yetenekleri, proje, istek ve daha da önemlisi hayallerinin önem kazandığı model, öğrencilere sınavdan önce üniversiteli olma imkanı sağlayacak. Apply BAU adı verilen modele adaylar, www.applybau. com internet sitesi üzerinden başvuru yaparak sisteme dahil olabiliyor.

GELİŞMİŞ ÜLKELER KULAN IYOR

Apply BAU'ya bu yıl üniversite sınavına girecek olan adaylar ile herhangi bir üniversitede okuyan ancak tekrar sınava girecekler başvurabiliyor. Bahçeşehir Üniversitesi tarafından başvuruları değerlendirilen ve yeterli bulunan adaylara "Kabul Mektubu" gönderilecek. BAU Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın "Yaptığımız incelemelerde, gelişmiş ülkelerin önde gelen prestijli üniversitelerinde, kendilerine özgü bir öğrenci kabul sistemi olduğunu ve başarılı sonuçlar alındığını gördük" dedi.

APPLY BAU SİSTEMİ NASIL İŞLEYECEK?
Türkiye 'de her yıl 500 bin öğrencinin üniversitede okuduğu halde tekrar sınava girdiğini söyleyen Bahçeşehir Mütevelli Heyet Başkanı Enver Yücel, "Bunu ABD üniversiteleri çözmüş. Bizim gençlerimiz yanlış bölümlerde hem okuyup hem de çalışırken mutsuz. Bu sistemle sınav öncesi fırsat sunuyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üniversiteye girişte sanal model
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN