Türkiye'nin en iyi haber sitesi

EKPSS başvuruları başladı

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2014-EKPSS) başvuruları başladı. Başvurular 7 Mart'ta sona erecek.

Giriş Tarihi: 25.2.2014 11:14 Güncelleme Tarihi: 25.2.2014 11:15
Adaylar, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden sınav kılavuzuna ulaşabilecek.

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik uyarınca EKPSS 27 Nisan'da 81 il merkezinde düzenlenecek. Sınava ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans veya lisans programlarını bitiren veya EKPSS'nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar müracaat edecek. Başvuru süresi 24 Şubat'ta başlayacak, 7 Mart'ta bitecek.

Kuraya, ilkokul, ortaokul ve ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan, EKPSS'nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumdaki engelli adaylar katılabilecek. Bunlar sınava girmeyecek. Kura için, 12 - 23 Mayıs tarihleri arasında başvurular alınacak.

Adayların ÖSYM başvuru merkezlerine gelmeden önce, bulunduğu adres ilindeki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden başvuru yapacağı engel grubunu gösteren onaylı ön kabul ve taahhüt beyanı belgesini, belirtilen süreler içinde almaları gerekiyor. Belgesi yanında olmayanların müracaatları kabul edilmeyecek.

Ortaöğretim kurumu müdürlükleri ve ÖSYM sınav koordinatörlükleri, EKPSS'de ÖSYM başvuru merkezi olarak görev yapacak.

2014-EKPSS kılavuzu, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayınlanacak. Sınava yönelik başvuru, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya katılacaklarla ile ilgili şartlar bu kılavuzunda yer alacak. Adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
EKPSS başvuruları başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN