Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bütün paralel hatları acilen kesin emri

Giriş Tarihi: 6.3.2014 09:40

, il müdürlerine yazı göndererek 'ADSL, VDSL, 3G ve Wireless, ne varsa kesin' talimatını verdi.

Dershane düzenlemesini de içeren yasa ile yönetim kademelerinde paralel temizliğe hazırlanan , dijital olarak da teyakkuzda. Yazışmaların ele geçirilmesini önlemek için tüm il ve ilçelerde internet ağı tek merkezde toplandı.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, il milli eğitim müdürlükleri bünyesinde yer alan bakanlık hattı haricindeki tüm ADSL, VDSL, 3G, Wireless internet bağlantılarının acilen iptal edilmesini istedi. Bazı bakanlık personelinin ve kurum dışından kişilerin uygulanan güvenlik duvarını aşmaya yönelik tutumlarda bulunduğunu belirten Tekin, söz konusu hatları iptal etmeyenler hakkında kanuni sürecin başlatılmasını emretti.

Sınavlar öncesi gelecek muhtemel siber saldırılara karşı çalışmaların acilen tamamlanmasını isteyen Tekin, MEB personelinin, ilgili kanun ve yönergeler hakkında bilgilendirilmesi talimatı verdi. Milli Eğitim Bakanlığı, TTVPN Metro İnternet Projesiyle bütün ağları birleştirdi. Ancak bazı personel ADSL, VDSL, 3G ve wireless'ten bağlantı yapıyordu. Bakanlıktaki bu tedbirlerin benzeri diğer kurumlarda da uygulanıyor. 30 Mart öncesi, Yüksek Seçim Kurulu'nun da yazılımlara sızılarak sonuçlara şaibe bulaştırılmak istendiği iddia ediliyor.

Kaynak: Türkiye
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bütün paralel hatları acilen kesin emri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN