Toçoğlu'ndan Yenikent'e üniversite müjdesi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Yenikentli vatandaşlarla istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 11.3.2014 17:47
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, devam eden seçim çalışmaları kapsamında Adapazarı ilçesinde bir dizi programa katıldı. İlk olarak Ankara Caddesi esnafı ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, ardından Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve 22. Dönem AK Parti Milletvekili Süleyman Gündüz ile AK Parti Çark Caddesi Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışını gerçekleştirdi. Programda konuşan Başkan Toçoğlu, seçimlerin Sakarya ve Türkiye için hayırlara vesile olmasını temenni ederken; Gündüz ise, 'Bir olacağız, birlik olacağız. Yeni Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz. 30 Mart, Yeni Türkiye'nin ilk basamaklarını tırmandığımız gün olacak. Hepinizi bu heyecana davet ediyorum' diye konuştu.

AK Parti Çark Caddesi Seçim İrtibat Bürosu'nun açılışının ardından ziyaretlerini sürdüren Başkan Zeki Toçoğlu, Yenikentli vatandaşlarla istişare toplantısı gerçekleştirdi. Yenikent Park'ta düzenlenen programa Başkan Toçoğlu'nun yanı sıra Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Adapazarı Belediye Başkanı Dişli, Yenikent Bölgesi'ne büyük önem verdiklerini ve seçimlerin ardından da bölgede çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Vatandaşlardan gelen soruları yanıtlayan, bölge için yeni projelerin müjdesini veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 'Hamdolsun, Yenikent'te çok önemli projeleri gerçekleştirdik. Bölgenin içmesuyu geleceğini garanti altına alacak, gelecek 420 bin nüfusun ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlanan, 17 Milyon TL'lik yatırımla hayata geçirilen Yenikent İçmesuyu İsale Hattı'nı devreye aldık. Hızırilyas Arıtma Tesisleri'nde arıtılan birinci sınıf içmesuyu Yenikentli hemşerilerimizin evlerine kesintisiz bir şekilde ulaşıyor' diye konuştu.

Bölgenin sosyal hayatını daha da canlandırmak amacıyla önemli yatırımların hayata geçirildiğini de sözlerine ekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 'Yenikent sosyal yaşamını daha da hareketlendirmek için önemli çalışmalara imza attık. Çark Deresi Rekreasyon Alanları, Yenikent Park, Korucuk Park, Yenikent Sosyal Tesisleri'ni vatandaşımızın kullanımına açtık. Karaman SAMEK merkezimiz, bölgede yaşayan gençlerimiz ve kadınların vakitlerini değerlendirdiği, el becerilerini geliştirdiği, kendilerine zaman ayırmalarına olanak sağlayan bir hizmet oldu' şeklinde konuştu.

Kalıcı işyerleri ile ilgili vatandaşlardan gelen sorular üzerine konuya açıklık getiren Başkan Zeki Toçoğlu, 'Kalıcı işyerlerinin Büyükşehir Belediyesi'ne devri gerçekleştirildi. İnşallah bu işyerlerinin bir kısmına üniversitemiz işbirliği ile Yüksekokul kuracağız. Buna bağlı olarak bir kısmına da yurt inşa edeceğiz. Sakarya Üniversitesi'nin Yenikent bölgesine gelmesi sosyal yaşamı daha da hareketlendirecek. Bölge ekonomisine canlılık getirecek' dedi.

Seçimlerin ardından bölgede uygulanacak projeler ile ilgili bilgiler de veren Başkan Toçoğlu, 'Camili ve Korucuk'un ardından Karaman'a da sosyal tesis inşa edeceğiz. Vatandaşlarımızın aileleri ile hoşça vakit geçirebilecekleri bir mekan oluşturacağız. Camili 2'de, Ayçiçeği Vadisi olarak bilinen alanda rekreasyon projesini hayata geçireceğiz. Tüm mesaimizle, hükümetimizin desteğiyle milletimize hizmet etmek için çalıştık. İnşallah seçimlerin ardından da sizlerden alacağımız destekle yatırımlarımızı arttırarak devam ettireceğiz' ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toçoğlu'ndan Yenikent'e üniversite müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN