Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YGS'de 21 bin 257 öğrenci ter dökecek

Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) Adıyaman'dan 21 bin 257 öğrenci katılacak.

Giriş Tarihi: 17.3.2014 14:18 Güncelleme Tarihi: 17.3.2014 14:18
ÖSYM İl Sınav Yürütücüsü Doç. Dr. Ramazan Gürbüz, YGS ile ilgili yapılan hazırlıklardan bahsederek, adayları bazı konularda uyardı. Doç. Dr. Ramazan Gürbüz, 23 Mart tarihinde gerçekleştirilecek olan YGS'nin 85 binada, bin 190 salonda gerçekleştirileceğini ve Adıyaman genelinde 21 bin 257 kişinin 3 bin 632 görevli nezaretinde sınava gireceğini kaydetti.

Ramazan Gürbüz, 'Sınava girecek adaylar rahat olsunlar. Tüm hazırlıklar yapıldı. Herhangi bir eksikliğimiz yok. İlgili kurumlarla koordineli bir şekilde işbirliği gerçekleştirildi. Sınavın sağlıklı geçmesi için bütün önlemleri aldık. Sağlıklı bir sınav geçireceğimize inanıyorum.

Adaylar sınava gelirken sadece sınav giriş belgesi ve nüfus cüzdanlarını yanlarına alsınlar. Bunların dışında bir şey almasınlar. Su, kalem, kalem traş, silgi gibi ihtiyaçlarını sınav merkezimiz verecek. Herhangi bir şeye ihtiyaç duymayacaklar. Yüzük, küpe, kolye, saat gibi şeyler takmasınlar. Onları görevlilerimiz almayacak. Sınav günü özellikle siyasi partilerin araçlarının sesli seçim propagandası yapmamasını çocuklarımız adına istirham ediyoruz' dedi.

Gürbüz, YGS'nın Adıyaman merkez ve Gölbaşı ilçesinde yapıldığını aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YGS'de 21 bin 257 öğrenci ter dökecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN