Bilgi yüksek lisansı online sisteme alıyor

Giriş Tarihi: 20.3.2014

Bilgi Üniversitesi, online eğitimde hedef büyüttü. Üniversite, eylülde yüksek lisans derslerini bu formatta verecek

Yurtdışında online tabanlı üniversitelerden oluşan Laureate Uluslararası Üniversiteler ağının parçası olan Bilgi Üniversitesi, online eğitim deneyimini Türkiye'ye taşıyor. Öğrencilerine MBA ile bankacılık ve finans yüksek lisans programlarını online olarak sunan üniversite, uzaktan eğitim konusunda önemli bir birikim elde etmiş durumda. Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Rıfat Sarıcaoğlu, 45 yüksek lisans programına ek olarak bu yıl yüksek lisansta bankacılık ve finans online uzaktan eğitimi, pazarlama, mimarlık tarihi teorisi, elektrik-elektronik ve akıllı sistemler mühendisliği olmak üzere 5 yeni yüksek lisans bölümü açtıklarını söyledi.

YENİ BÖLÜMLER SIRADA

Sarıcaoğlu, önümüzdeki dönemde, yüksek lisans eğitimine erişimde zaman sınırı olan veya coğrafi koşullar nedeniyle eğitime katılamayanları düşünerek, yeni online programlarla büyümeyi hedeflediklerini belirtti. Sarıcaoğlu, "İşletmenin farklı alanlarında uzmanlaşmış yeni online programlar eylül döneminde açılacak" dedi.

İŞBİRLİĞİ YAPIYOR
Sarıcaoğlu, Laureate'nin dünyadaki en büyük yüksek öğrenim ağı olduğuna işaret ederek şöyle konuştu: "Laureate, 24 ülkede 72 üniversitesi olan bir ağ. Bir kütüphane düşünün. Buranın içinden ihtiyacınız olan kitabı alıyorsunuz, işte bizim için Laureate bu demek. Tasarım alanında İtalya'daki NABA, gastronomide Kendall'la işbirliği yaptık."

TIP VE DİŞ İÇİN YÖK'TEN ONAY ALDIK
Rıfat Sarıcaoğlu, sağlık bilimleri yüksek okulunu da devreye aldıklarını açıkladı. Sarıcaoğlu, "Bilgi Üniversitesi büyüyor. Tıp ve diş hekimliği fakülteleri için başvurumuz YÖK tarafından onaylandı. Tam teşekküllü bir İstanbul üniversitesinden tam teşekküllü Türkiye üniversitesine geçmiş durumdayız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilgi yüksek lisansı online sisteme alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN