Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Toprak'tan YGS uyarısı!

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sınavına katılacak öğrencilere başarı dileyen İzmir Valisi Mustafa Toprak, gürültü kirliliği yaratılmaması konusunda vatandaşlardan gerekli duyarlılığı göstermelerini istedi.

Giriş Tarihi: 21.3.2014 17:38
Vali Toprak, görüşlerini şöyle ifade etti: "23 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan YGS Sınavına, ilimizde girecek öğrencilerin rahat ve huzurlu bir şekilde sınava girebilmeleri için, sınav güvenliğine ilişkin tüm tedbirler alınmıştır.

Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için büyük ve hayati önem taşıyan sınavların sakin, huzurlu ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi amacıyla 22 Mart 2014 Cumartesi günü saat 18.00'den 23 Mart 2014 Pazar günü saat 14.00'e kadar; sınavların yapılacağı tüm yerleşim birimlerinde, otoların klakson çalmaları, her türlü resmi ve özel törenler sırasında dışarı yayın yapılması, düğün konvoylarının oluşturulması, bina, hafriyat ve yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri ve buna benzer her türlü çalışma yapılması, seçime katılan siyasi parti başkanlıklarının belirtilen saatlerde hoparlör ile propaganda yapmaları, sınavların yapılacağı okulların çevresindeki sanayi siteleri ve iş yerlerinde gürültülü çalışma yapılması, ilgili kanun gereği cezai müeyyideye tabi olacaktır.

Sınava katılacak adaylardan, nüfus cüzdanını kaybeden veya yeniden çıkarmak isteyenler için aynı gün 07:00-10:15 saatleri arasında Karabağlar, Bayraklı, Aliağa, Balçova, Bergama, Bornova, Buca, Çiğli, Gaziemir, Karşıyaka, Konak, Menemen, Ödemiş ve Tire İlçe Nüfus Müdürlükleri açık olacaktır. Bu amaçla Nüfus Müdürlüğüne müracaat eden adayların yanında 2014 YGS Belgesi ve 2 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğraf bulundurmaları gerekmektedir.

Gençlerimizin uzun ve yorucu çalışmalarının değerlendirileceği; geleceğimiz dediğimiz, öğrencilerimiz, yavrularımız ve aileleri için büyük önem taşıyan bu sınavlar nedeniyle; tüm vatandaşlarımızdan ve her bir bireyden gerekli duyarlılığı göstermelerini bekliyorum. Cumhuriyetimizin ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimize ve ailelerine başarılar diliyorum."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Toprak'tan YGS uyarısı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN