Oğlu ile YGS'de ter döktü

Giriş Tarihi: 23.3.2014 15:01

Ortaokulu ve liseyi dışarıdan bitiren baba, oğlu ile üniversiteye giriş sınavının birinci aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) girdi.

Yüksel Öztoprak (43), imkansızlık nedeniyle ailesinin kendisini ilkokuldan sonra okutamadığını söyledi. Okumayı sevdiğini, çocukluğundan beri bunun eksikliğini yaşadığını Öztoprak, yıllar sonra ortaokul ve liseyi dışarıdan bitirip, YGS'ye girdiği için mutlu olduğunu belirtti.

Tek hayalinin üniversitede okumak olduğunu ifade eden Öztorpak, şunları kaydetti:

"Ailem, maddi imkansızlıklar sebebiyle beni ilkokuldan sonra okutamadı. Bu yüzden çocukluğumda içimde bir uhde kalmıştı. İlkokuldan sonra çalıştım. Uzun süre okulların kantinlerine malzeme götürdüm. Okullarda öğrencileri görünce onlara imrendim. Huzurevinde işçi olarak çalışıyorum. Yıllar sonra okumaya karar verdim. Ortaokul ve liseyi dışarıdan bitirdim. Şimdi de oğlumla aynı gün üniversite sınavına giriyorum. Sınavı kazanıp, herhangi bir bölümü bitirerek üniversite mezunu olmak istiyorum. Sınava, Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'nde girdim. İnşallah oğlum ile sınavı kazanırız."

Babasıyla üniversite sınavına girdiği için mutlu ve heyecanlı olduğunu belirten Sağlık Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi Muhammet Fatih Öztoprak da babasıyla gurur duyduğunu söyledi.

Öztoprak, "Babamın çalışma ve okuma azmi, bana moral veriyor. Onu çok seviyorum. İnşallah ikimiz de sınavda başarılı oluruz. Ben, Endüstri Meslek Lisesi'nde sınava girdim. Babamla ayrı yerde sınava girdik ama inşallah ikimiz de başarılı oluruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oğlu ile YGS'de ter döktü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN