Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte paralel yapının YGS'deki şifresi!

YGS için Diyarbakır'da görevli 360 öğretmen, ‘kaynanam hasta' gibi mazeretlerle okullarına gitmeyerek sınavı sabote etti. Kaos ihtimaline karşılık önceden önlem alan MEB ise hemen yeni öğretmenler görevlendirdi.

Giriş Tarihi: 25.3.2014 10:00 Güncelleme Tarihi: 25.3.2014 10:40
Bazı öğretmenlerin, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesi topluca rapor alarak sınavı sabote edeceği iddiaları doğru çıktı. Pazar günü 2 milyondan fazla adayın yarıştığı YGS için Diyarbakır'da görevlendirilen 360 öğretmen, okullarına gitmeyerek sınavı sabote etti. Önceden bu sabotajın bilgisini alan Milli Eğitim yetkilileri sınav gecesi yedek görevlilileri devreye sokarak,mağduriyet yaşanmasını engelledi. Görev yerlerine gitmeyen öğretmenlerin 'Kaynanam, çocuğum rahatsız' gibi mazeretlerde bulunması ise dikkat çekti.

"BU İŞTE BİR SABOTE VAR"

Diyarbakır Eğitim Bir Sen üyesi Ömer Evsen "5 bin kişilik bir görevlendirme 360 kişi görevini iade ediyorsa bu işte bir sabote var. Bugüne kadar Diyarbakır'da görev iadesi 10 civarındaydı. Ama bu sınavda 360. Daha önceden bilgi almıştık. Yedek öğretmenler görevlendirildi. Sınavdan bir gece önce 23.30 gibi tamamlandı. Göreve gelmeyenlerin 175'i Dicle Üniversitesi öğretim üyesi. Bir gecede 175 öğretim üyesi, 'kaynanam rahatsızlandı, çocuğum rahatsızlandı' diye görevini iade etti" dedi.

ÖNCEDEN MEB'E İHBAR GELMİŞTİ

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin sınavdan bir hafta önce sınavın iki şekilde sabote edileceğine dair ihbar geldiğini ifade etmiş ve önlemi aldıklarını kaydetmişti. Tekin "Birincisi sınavdan önce kamuoyuna soruların çalındığı ileri sürülerek kaos propagandası yapılacakmış. İkinci ihbar ise görevlilerin o gün sınav yerlerine gitmeyerek sınavı iptal ettirmek istemeleri. Ancak tüm tedbirleri aldık" demişti.

Kaynak: Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte paralel yapının YGS'deki şifresi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN