Türkiye'nin en iyi haber sitesi

44 yaşındaki Eyüboğlu markası dünyaya açılıyor

Bu yıl 44'üncü yaşını kutlayan Eyüboğlu Eğitim Kurumları, Türkiye'nin yanı sıra yurtdışında da yatırıma odaklandı. Kurucu Rüstem Eyüboğlu, "İlk adımı Lozan ve Cenevre'de atacağız" dedi

Giriş Tarihi: 27.3.2014
Yurtiçi ve dışındaki bilim projelerinde aldığı ödüllerle dikkat çeken Eyüboğlu Eğitim Kurumları, 44'üncü yılında danyaya açılıyor. Kurucu Rüstem Eyüboğlu, 44 yıl önce eğitim yolculuğuna çıkarken uluslararası diploma fırsatı sunabilen saygın bir kurum vizyonuyla hareket ettiklerini vurgulayarak bugün bu hedeflerin birçoğuna ulaşmış olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. 10 yıl boyunca Özel Okullar Derneği'nin de başkanlığını yürüten Eyüboğlu, yeni yatırım planlarını anlattı. Kurumun emin adımlarla büyümeye devam ettiğini vurgulayan Eyüboğlu, "İlk hamlede İstanbul'un çeşitli ilçelerinde okullar açacağız. Ayrıca dünya çapında bir okul olmak üzere çalışmalarımız var. Eyüboğlu Kolejleri'ni kısa süre içinde dünyaya yayacağız. İlk etapta İsviçre'nin Lozan ve Cenevre kentlerine iki okul açacağız" dedi.

ÜNİVERSİTE YOLDA
Kurumun üniversite için de hazırlık yaptığını belirten Eyüboğlu, bunun için gerekli deneyime sahip olduklarının altını çizdi. Çeşitli ülkelerdeki üniversite modellerini incelediklerini anlatan Rüstem Eyüboğlu şöyle konuştu: "Ülkemize en yararlı olan modelle üniversite kuracağız. Belli bir dalda eğitim veren, özel bir modelle bu alana girmek düşüncesindeyiz. Araştıran, sorgulayan, bilgili ve hayat boyu öğrenen bireyler yetiştiremeyi hedefledik."

YURTDIŞINDA 7 MİLYON DOLARLIK BURS
Eyüboğlu Lisesi 44 yıl boyunca yüzde 98, Eyüboğlu Fen Lisesi de yüzde 100 oranında üniversite yerleşme başarısına sahip. Kolejin IB Diploma Programı'nı bitiren öğrenciler okuldan çift diplomayla mezun olarak en iyi üniversitelerden burs alıyor. Rüstem Eyüboğlu, program mezunlarının üç yılda aldığı burs tutarının yaklaşık 7 milyon dolar olduğunu belirtti. Öğrenciler İngilizce hazırlık sınıfını okumadan öğrenime başlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
44 yaşındaki Eyüboğlu markası dünyaya açılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN