Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Avcı 'Türk Dünyası Kitap Şöleni'ni başlattı

Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenen 'Türk Dünyası Kitap Şöleni'nin açılışı Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı'nın katılımıyla yapıldı.

Giriş Tarihi: 6.5.2014 13:08
Bakan Avcı, Vilayet Meydanı'nda kurulan alanda düzenlenen şöleninin açılış kurdelesini Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ve yazarlarla birlikte kesti. Daha sonra alandaki stantları tek tek gezen Bakan Avcı ve beraberindekiler, yetkililerden bilgi aldı. Stant gezisi sırasında Bakan Avcı, çocuklara yazar Mehmed Niyazi'nin 'Çanakkale Mahşeri' adlı kitabını önerdi.

BAKAN AVCI'YA 27 MAYIS SÜRECİNİN ORJİNAL GAZETESİ HEDİYE EDİLDİ

Bir diğer stantta ise yetkili, Bakan Avcı'ya, 'Belki bugün yeniden okunmasının demokrasi sürecimize katkısı olur' diyerek, 27 Mayıs sürecinin orijinal gazetelerinden bir tanesini hediye etti. Bunun üzerine Bakan Avcı da, 'Çok makbule geçti. Çok teşekkür ederim' dedi.

Stant gezisinin ardından şölenle alakalı gazetecilere açıklamalarda bulunan Avcı, 2013 yılının Türk Dünyası Kültür Başkentliği vesilesiyle Eskişehir için bereketli geçeceğini daha önce söylediklerini hatırlatarak, kentin 2014'te de bereketli günler yaşadığına dikkat çekti. Kitap şöleninin Eskişehir'e çok yakıştığını aktaran Bakan Avcı, 'Bu şölen Türk Dünyası'nın Kültür Başkenti'ne çok yakıştı. Öğrencilerimizi, gençlerimizi, öğretmenlerimizi burada kucaklarında kitaplarla görmek çok güzel bir manzara. Sayın valimize çok teşekkür ediyorum. Avrasya Yazarlar Birliği'ne ve yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Eskişehir'e teşrif eden Türk Dünyası yazarlarımıza tekrar hoş geldiniz diyorum. Eskişehir, kitap şöleniyle birlikte güzel bir hafta yaşayacak inşallah. Bunun devamı da gelecek. İnşallah bu gelenekselleşecek. Basın mensuplarına da gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür ediyorum. Eğer yeteri kadar duyurabilirsek öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz bundan çok yararlanacaklar' dedi.

Bakan Avcı, gazetecilerin çeşitli sorularını, 'Kitap şöleninde çok güzel kitaplar, dergiler, ansiklopediler, yayınlar var. Şimdi gündemi gölgelemesin. Gündemde kitap şöleni olsun. Başka konulara girdiğimiz zaman bu etkinlik gölgede kalıyor. Onun için mümkün olduğu kadar bu etkinliği duyuralım. Bugün gündem bu olsun' diyerek yanıtlamadı.

Avcı, daha sonra Yunus Emre Haftası etkinliklerine katılmak üzere buradan ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Avcı 'Türk Dünyası Kitap Şöleni'ni başlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN