Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dershanelerimiz kapanmıyor, okula dönüştürülüyor

TÖDER Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, "Dershaneler aslında kapatılmıyor, sadece dönüştürülüyor. Dershaneler, okul olarak hizmet verecek. Biz de Türkiye genelindeki dershanelerimizi okula çevireceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 8.5.2014
Tüm Özel Ögretim Kurumları Dernegi (TÖ- DER) ve Final Egitim Kurumları Yönetim Kurulu Baskanı Ibrahim Tasel, "Dershaneler aslında kapatılmıyor, sadece dönüstürülüyor. Dershaneler, okul olarak hizmet verecek. Biz de Türkiye genelindeki dershanelerimizi okula çevirecegiz" dedi. Tasel "TÖDER olarak bu sürecin takipçisi olduklarını ve Milli Egitim Bakanlıgı ile fikir alısverisi içerisinde bulunduklarını aktaran Tasel, "Türkiye genelindeki dershanelerimizi okula çevirecegiz. Pratik olarak bu söyle olacak. Dershanelere daha çok 11 ve 12'nci sınıf ögrencileri gelmis olacak. Bu süreç içerisinde okullarından muaf olacaklar. Dershanelerden hem okulun diplomasını alacaklar hem de sınava hazırlanacaklar. Ücret olarak bir özel okul ücreti düsünmüyoruz. Burada vatandasın genel çogunlugunun ödeyebilecegi bir rakam düsünüyoruz" diye konustu.

MAHKEME SÜRECİ DEVAM EDİYOR
Girisimci Kente Dogru Projesi kapsamında Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Tecrübe Transferi Toplantıları"nda ögrencilerle deneyimlerini paylastı. Daha sonra kentin eski yerlesim yeri Harput'a geçen ve buradaki Sefik Gül Kültür Evi'nde açıklamalarda bulunan Tasel, dershanelerin özel egitim kurumlarına dönüstürülmesiyle ilgili sürecin devam ettigini söyledi. Dershanelerle ilgili bir Anayasa sürecinin de devam ettigini hatırlatan Tasel, "Anayasa Mahkemesi'nin Dershaneler Kanunu'nun bazı maddelerini bozma ihtimali de var, bu da ayrı bir durum. Zannedersem haziran ayı içerisinde bununla ilgili yönetmelikler hazırlanacak. Dershanelerin hangi sartlarda kurslara, akademik liselere, okullara ve etüt egitim merkezlerine dönüsecegi belirlenmis olacak. TÖ- DER olarak bu sürecin takipçisiyiz. Ögrencilerin zarar görmeyecegi bir model gelistirmeye gayret ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dershanelerimiz kapanmıyor, okula dönüştürülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN