Dev seramik duvarda senin de bir karon olsun!

Giriş Tarihi: 8.5.2014

Saint-Michel Fransız Liseliler Türkiye'de ilk kez bir okulda, kendi ürettikleri binlerce parça seramik karo ile dev bir seramik duvarı kurguladı

Saint-Michel Fransız Liseliler "Sen de bir iz bırak!" sloganından yola çıkarak, Türkiye'de ilk kez bir okulda, kendi ürettikleri binlerce parça seramik karo ile dev bir seramik duvarı kurguladılar. Liselilerin ses getiren yaratıcı projesi 10. yasını kutluyor.

İSTANBUL' DAN KİMLER GEÇTİ?
Tam 10 yıldır giderek büyüyen bir ilgiyle karsılasan proje çerçevesinde, Saint-Michel Fransız Lisesi Seramik Atölyesi ögrencileri ve egitmenleri çamurun rahatlatıcı etkisine inanan tüm atölye ziyaretçilerine tam tesekküllü bir üretim ortamı sunuyorlar. Derslerin ve hayatın yogunlugundan sıyrılmak için yıllar önce teneffüslerde bir kaçıs noktası yaratmak amacıyla yola çıkan etkinlik, bir anda büyüyen ve Saint-Michel'e ugrayan herkesin seve seve katıldıgı bir projeye dönüsmüs. Özellikle son 5 yıldır okul dısı galerilerde de izleyicilerle bulusan atölyenin liseli müdavimleri, ögrenci eserlerinin profesyonel mekânlarda sergilenmesinin kendilerine ayrı bir özgüven kazandırdıgını belirtiyorlar. Duvara kendi sekillendirdikleri ve boyadıkları karolarla katkıda bulunan ünlü diplomat, sanatçı, akademisyen ve is insanlarını saymakla bitmiyor. Duvarı incelerken bir büyükelçinin veya konsolosun, Avrupa Parlamentosu'ndan bir vekilin, Sorbonne Üniversitesi'nden ünlü bir felsefe profesörünün Türkiye hatıraları ve sevgisiyle sekillendirdikleri seramik karoları görmek mümkün. Aynı sekilde Yalın, Cem Mansur veya Osmantan Erkır gibi birçok ünlü sanatçının yaratıcı karoları da dikkatinizi çekebilir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev seramik duvarda senin de bir karon olsun!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN