Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Florya Koleji yabancı dil eğitiminde önde

Giriş Tarihi: 8.5.2014
Yabancı dilde de küreselleşen dünyanın gereklerini takip eden Florya Koleji anaokulundan itibaren yoğunlaştırılmış dil programını (ILP-Intensive Language Programme) uygulayarak İngilizceyi günlük konuşma şekline yaklaştırmayı hedefliyor. Anaokulunda yoğun bir program çerçevesinde verilen İngilizce, konusunda uzman Türk ve yabancı öğretmenlerle ilkokul İngilizce programının temelini oluşturuyor. ILP programını takip ederek ilkokula başlayan öğrenciler, daha donanımlı bir şekilde İngilizceyi şarkılar, tekerlemeler ve oyunlarla bütünleştirerek özümseyebiliyor. Sınıf ortamında, dil, ders olmaktan çıkarılarak hayatın kendisi haline getiriliyor.

CALL İLE BİLGİSAYAR DESTEKLİ İNGİLİZCE
Öğrenciler yabancı dilde kendini ifade edebilme becerilerini portfolyo sunumlarıyla geliştiriyor. Tüm bunların yanı sıra, yabancı dili teknoloji ile paralel kullanabilmek amacıyla Florya Koleji'nde "CALL" adı verilen bilgisayar destekli İngilizce dersleri yer alıyor. İngilizcenin yanı sıra üçüncü sınıftan itibaren ikinci yabancı dil olarak Almanca eğitimi veriliyor. 12'inci sınıfın sonunda kendini İngilizce ve Almanca olarak ifade edebilen bireyler yetiştiriliyor. İspanyolca Klübü ile istekli öğrencilerin üçüncü yabancı dili de öğrenmesi sağlanıyor.

ULUSLARARASI SINAVLARA HAZIRLIYORLAR
Kendini, dünya standartları ile kıyaslamayı hedef alan Florya Koleji, üçüncü sınıftan itibaren öğrencilerini Uluslararası Dil Yeterlilik Sınavlarına (University of Cambridge ESOL Examinations) hazırlıyor. İlkokul sıralarında dil motivasyonları desteklenen Florya Kolejiöğrencileri lisede de İtalya, Yunanistan, İrlanda, İngiltere, Romanya ve İspanya gibi farklı ülkelerde gerçekleştirilen MUN(Model United Nations) Konferansları'na katılarak Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Florya Koleji yabancı dil eğitiminde önde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN