Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FMV Işık Okulları 128 yaşında

128 yaşına giren Feyziye Mektepleri "Akıllı Sınıf"ın da Türkiye'deki ilk uygulayıcısı oldu. Toplam 2 bin 200 adet tablet dağıtıldı

Giriş Tarihi: 8.5.2014
128 yıllık geçmisiyle Osmanlı Imparatorlugu'ndan Türkiye Cumhuriyeti'ne uzanan döneme tanıklık eden Feyziye Mektepleri Vakfı Isık Okulları, Aralık 1934 tarihinde Mustafa Atatürk'ün de onayıyla kurulusunun 49'uncu yılında 'Isık' adını aldı.

ANAOKULUNDAN ÜNİVERSİTEYE
Selanik'te kuruldugundan bu yana Türk egitimine hizmet veren ve egitime önderlik eden FMV Isık Okulları, her seyden önce ögrencilerin içindeki ısıgı ortaya çıkarıp, bilgi ve becerilerini gelistirerek gelecege hazırlama ve gelecegin dünya liderleri olarak yetistirme hedefiyle hareket ediyor. Dünyayı algılayıp yorumlayabilmek ve bilgiye ulasabilmek için de yabancı dil egitimine büyük önem veriyor. Ögrencilerine güçlü bir yabancı dil egitimi saglayan FMV Isık Okulları, bu egitimin devamında ögrencilerini 'Model Birlesmis Milletler', 'Ingilizce Münazara' yarısmaları gibi organizasyonlara katılmaları için tesvik ediyor. Egitim ve ögretimde mükemmelligi ilke edinen, ögrenci, ögretmen ve veli is birligi içinde ögrenmede süreklilige inanan bir egitim kurumu olan FMV Isık Okulları, "Önce iyi insan yetistirmek" ilkesiyle hareket ederken, ögrencilerini çagdas, sorgulayan, duyarlı, sosyal yasamlarında etkin birer birey dünya vatandası olarak yetistirme misyonu dogrultusunda çalısmalarına devam ediyor. Nisantası, Ayazaga, erenköy kampuslarında ana okul, ilkögretim ve lise egitimi veriyor. Ispartakule-Bahçesehir Kampusu'nda ise ana okul ve ilkögretim egitimi veriliyor. Tuzla Isık Anaokulu'nda ise 3-6 yas grubu çocuklar okul hayatına hazırlanıyor. Sile'de bulunan FMV Isık Üniversitesi ise dev kampusu ve yurtlarıyla Türkiye'nin dört bir yanından gelen ögrencileri egitiyor.

TABLET DESTEKLİ EĞİTİMDE IŞIK FARKI
FMV Isık Okulları'nda, günün en gelismis egitim ve ögretim sistemlerinin uygulanması da esas alınıyor. Gelisen teknolojiyi yakından takip ederek egitim ortamına dahil eden FMV, bu kapsamda tablet destekli egitimin de alt yapı çalısmalarını tamamladı. Kampuslarında bes farklı düzeyde bin 500 civarında ögrencisine ve tüm ögretmenlerine toplam 2 bin 200 adet tablet dagıttı. Bu büyüklükteki bir sistemi her yönüyle yöneten, gelistiren ve sürdüren dünyadaki az sayıdaki egitim kurumlarından biri olan FMV Isık, aynı zamanda Samsung'un gelistirdigi yeni sınıf yönetim yazılımı "Akıllı Sınıf"ın da Türkiye'deki ilk uygulayıcısı. Ögretmenler tablet destekli egitim modeliyle, sınıflardaki son teknoloji ürünü dokunmatik akıllı led ekranları kullanarak, ögrencilere istenilen konuyu interaktif olarak daha eglenceli, daha kısa zamanda ve kalıcı sekilde anlatıyor.

ULUSLARARASI STANDARTTA KAMPUSLAR
Kurulusundan bugüne, okullarında Batılı ve uluslararası standartlarda bir egitim anlayısını benimseyen Feyziye Mektepleri Vakfı, bunu okullarının aldıgı uluslararası yeterlilik belgeleriyle de pekistiriyor. 2006 yılında üyesi oldugu CIS Uluslararası Okullar Birligi (Council of International Schools) yönetiminde , Ayazaga Kampusu 2009, Erenköy Kampusu ise 2012 yılında akredite edildi. IB Okulu olmaya da aynı sekilde okulun fiziksel kosullarından, uygulanan ders programına kadar birçok baslıkta denetimden geçerek hak kazanan FMV Isık Okulları Ayazaga ve Erenköy Isık Liseleri, 2014- 2015 Egitim-Ögretim döneminden itibaren ögrencilerine IBDP (IB-International Baccalaureta Diploma Programme), programı uygulamaya baslayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FMV Işık Okulları 128 yaşında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN