İhlas, genç mühendisler yetişti

Dijital tasarımları elle tutulabilir nesneler haline getiren 3D printer ile öğrencileri için inanılmaz bir yatırım yapan İhlas Koleji hazırlamış olduğu bir proje ile de bu yatırımı destekliyor

Giriş Tarihi: 8.5.2014
İhlas Koleji, teknoloji çağının en büyük yeniliklerinden biri olan 3D printer ile öğrencilerine yepyeni deneyimler yaşatacak. Dijital tasarımları elle tutulabilir nesneler haline getiren 3D printer ile öğrencileri için inanılmaz bir yatırım yapan İhlas Koleji hazırlamış olduğu bir proje ile de bu yatırımı destekliyor.

GENÇ MÜHENDİSLER AKADEMİSİ
Okulun matematik öğretmenlerinden Halil Keskinbıçak'ın sorumluluğunda geliştirilen proje "Genç Mühendisler Akademisi" adını taşıyor. Projenin işleyişi hakkında bilgi veren Keskinbıçak, "Öğrencilerimizi teknoloji alanında sürekli tüketen değil, aynı zamanda üretebilen bireyler olarak yetiştirmek istiyoruz. Ben bu projenin öğrencilerimize, hayal ettikleri nesneleri 3 boyutlu olarak zihinlerinde canlandırmalarına katkı sağlayacağına, farklı bakış açılarının farklı algı oluşturduğu bilincini kazandıracağına inanıyorum" dedi. Keskinbıçak, proje için 10-15 yaş arası gönüllü öğrencilerin seçildiğini söyledi.

"ÖNCE HAYAL ET, SONRA ÜRET"
Önemli bir yatırım olarak hayata geçirilen projenin hedeflerini de aktaran Keskinbıçak, "Proje kapsamında öğrencilerimiz 3D tasarım eğitimi alacak ve hayal ettikleri nesneleri tasarlayarak 3D printer ile bu nesnelerin baskısını alacaklar. İhtiyaç duyduğu ürünleri kendi tasarlayıp üretebileceği gibi, arızalanmış veya belirli parçaları kırılmış bazı nesnelerin parçalarını baştan üreterek geri dönüştürmüş olacaklar. Bu proje ile çocukların perspektif kavramını, nesnelerin alanı ve hacmi arasındaki ilişkiyi, en boy ve derinlik özelliğini anlamalarını hedefliyoruz" dedi. Keskinbıçak, en önemli hedeflerinin, çocukların çeşitli matematik kazanımlara ulaşarak hayal ettikleri şeyleri 3 boyutlu modellemelerini ve üretip sergilemelerini sağlamak olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhlas, genç mühendisler yetişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN