Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel liseden devlete kontenjansız geçiş

Özel okullarda eğitim gören lise öğrencilerinin, puanla yerleştirilen devlet okullarına geçişlerinde önümüzdeki eğitim-öğretim yılında kontenjan şartı aranmayacak

Giriş Tarihi: 8.5.2014
Özel okullarda egitim gören lise ögrencilerinin, puanla yerlestirilen devlet okullarına geçislerinde önümüzdeki egitim-ögretim yılında kontenjan sartı aranmayacak. Özel okul ögrencileri, Anadolu Liselerine kontenjan sartı beklemeden basvurup geçebilecek. Basvuru ve onay islemleri il milli egitim müdürlüklerince e-okul sistemi üzerinden yürütülecek.

SADECE BU YIL GEÇERLİ
MEB tarafından yapılan yeni düzenlemeye göre, sadece 2013-2014 egitim ögretim yılında geçerli olmak üzere nakil olunacak okulun taban puan sartına baglı olarak kontenjan sartı aranmayacak. Ortaögretim yönetmeligine göre, nakil islemleri için Temmuz, Agustos, Eylül ve Subat aylarında haftada bir, diger aylarda ise ayda bir kez basvuru yapılabiliyor.

"MAĞDUR OLDULAR"
Konuyla ilgili yayınlanan Bakanlık genelgesinde, "Son günlerde özel ögretim kurumlarında ögrenim gören ögrencilere yönelik basın yayın organlarında haberler yer almakta olup, yasanan olumsuzluklara baglı olarak okullarından ayrılmak isteyen ögrenciler olduguna dair Bakanlıgımıza talepler ulasmaktadır. Bu durumdaki ögrencilerden nakil sartlarını tasımadıkları için resmi okul ve kurumlarımıza geçis yapamayan ögrencilerin magdur oldukları görülmektedir" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel liseden devlete kontenjansız geçiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN