Uğur Koleji'nde öğretmen 'Koç'lar

Uğur Koleji'ndeki öğrencilerin başarı grafiği koç öğretmenler tarafından birebir takip ediliyor

Giriş Tarihi: 8.5.2014
45 yıllık eğitim duayeni Kemal Koçak tarafından 1990 yılında kurulan ve Türkiye'nin en köklü eğitim kurumlarından biri olan Uğur Koleji, koç öğretmenlik uygulamasıyla öğrencilerini birebir takip edebiliyor. Lisede temel dersler için seviye grupları oluşturarak öğrencilerin üniversite hazırlık sürecinde tüm eksiklerini tespit edip giderme metodunu uygulamaktadır. Uğu Koleji'ndeki bu çalışmaları kurucusu Kemal Koçak SABAH'a anlattı:

Her ay bir TEOG deneme sınavı, ayda 2 kez de Konu Tarama Testi uygulanıyor. Deneme sınavları birebir gerçek sınavlar formatında gerçekleştiriliyor. 6, 7 ve 8'inci sınıflarımıza haftalık ders saatine ek olarak 6'şar ders saati etüt dersi ekleniyor. Bu uygulama yıl boyunca devam ediyor.
Teog deneme sınavı sonuçları ölçme değerlendirme merkezimizde değerlendiriliyor ve önceki sınav sonuçları ile karşılaştırmalı analizlerle öğrencilerimize karne olarak veriliyor.
Rehberlik çalışmalarımız ile öğrencilerimizin akademik ve yaş dönemi özellikleri nedeniyle yaşanabilecek sorunlar yakından takip ediliyor. Deneme sınavı ve konu tarama testi sonrası başarı değişimleri analiz ediliyor. 8'inci sınıf öğrencilerimizin dershanedeki başarı grafiği hem koç öğretmeni ve hem de rehber öğretmeni tarafından izleniyor.
Her sınıf seviyesinde temel dersler için öğrencilerimize öncelikle sene başında bir sınav hazırlıyoruz. Hem bu sınavın sonuçlarını hem de öğrencinin geçmiş yıllardaki ders durumunu baz alarak öğrencilerimizi akademik yeterliliklerine göre 3 gruba ayırıyoruz.
Her seviyede aynı müfredatı farklı ders işleme teknikleriyle şekillendiriyoruz ve belirli aralıklarla da geri besleme sınavları yaparak öğrencilerin seviyelerini değiştirebilmeleri için ortam yaratıyoruz.
Uğur Koleji ingilizce öğretiminde sadece ulusal alanda değil uluslararası alanda da her zaman başarılı oldu. Uğur Koleji'nde isteyen her öğrenci Cambridge Üniversitesi İngilizce hazırlık sınavlarına girerek kendi seviyesinin uluslararası düzeyde nerede olduğunu görebilir.
Hem özel Uğur Anadolu Lisesi'nde hem de Uğur Koleji ilk ve orta okullarında 3 yabancı dil eğitimi verilmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uğur Koleji'nde öğretmen 'Koç'lar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN