Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Veli bilgilendirme sistemi akıllı cihazlarda

Giriş Tarihi: 8.5.2014

Veliler akıllı telefonları ya da tabletleriyle 7 gün 24 saat çocuklarının okul durumlarıyla ilgili her türlü bilgiye ulaşacak

Milli Egitim Bakanlıgı (MEB), velilerin, ögrencilerin devamsızlıklarından sınav sonuçlarına, sınav tarihlerinden karne notlarına, ders programlarından proje bilgilerine kadar, ihtiyaç duyulan tüm bilgilerine anlık erisebilmelerine imkan tanıyan Mobil Veli Bilgilendirme Sistemi'ni akıllı telefon ve tabletlerle uyumlu hale getirdi. Bakanlık tarafından gelistirilen Mobil Veli Bilgilendirme Sistemi ile veliler, tüm bu bilgilere akıllı telefonları, tablet ve diger mobil uygulama sistemleri üzerinden ücretsiz olarak ulasabilecek. Mobil Veli Bilgilendirme Sistemi mobil uygulama dükkanlarında (MEB, okul, e-Okul, MEB e-Okul) anahtar kelimeleriyle bulunabiliyor ve ücretsiz olarak indirilebiliyor. Türkiye'deki resmi ve özel tüm örgün egitim kurumlarındaki 16 milyondan fazla ögrenci ve velileri, Android ve iOS isletim sistemine sahip tüm mobil cihazlardan, 7 gün 24 saat Mobil Veli Bilgilendirme Sistemi'ni kullanabilecek.

GÜVENLİ ERİŞİM
Sisteme giris yapmak için önce ögrencinin TC Kimlik No ve okul numarası yazılıyor. Ilk kez giris yapıldıgında velinin karsısına, rastgele seçilmis ögrenci fotografları geliyor. T.C. kimlik numarası, okul numarası yazıldıktan sonra ögrencinin fotografını seçiliyor. Daha sonra velinin karsısına güvenlik için bir soru geliyor. Soruya dogru cevap verildiginde sisteme giris yapılabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Veli bilgilendirme sistemi akıllı cihazlarda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN