Türkiye'nin en iyi haber sitesi

LYS günleri Ankara'da nüfus müdürlükleri açık olacak

Ankara'da Lisans Yerleştirme Sınavlarının (LYS) yapılacağı 14-15 ve 21-22 Haziran 2014 tarihlerinde kimliğini unutan veya kaybeden öğrencilerin mağduriyetinin önlenmesi amacıyla Altındağ, Çankaya, Keçiören, Sincan ve Yenimahalle İlçeleri nüfus müdürlükleri açık ve hazır tutulacak.

Giriş Tarihi: 10.6.2014 11:56
Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Türkiye Cumhuriyetinin geleceği olan gençlerimizin uzun ve yorucu çalışmalarının değerlendirileceği LYS 14-15 ve 21-22 Haziran 2014 tarihlerinde yapılacaktır" denildi.

Açıklamada, Ankara'da 672 ayrı binada, 27 bin 692 yönetici ve sınav sorumlusunun görev yapacağı, 358'i engelli öğrenci olmak üzere toplam 202 bin 999 öğrencinin sınavlara gireceği belirtildi.

Açıklamada, Ankara Valiliği'nce sınavların sakin ve güvenli ortamda geçmesi amacıyla alınacak tedbirler şu şekilde sıralandı:

"Sınavların yapıldığı mahallerin bahçelerine ve çevrelerine sınavların yapıldığı günlerde ve özellikle sınav saatlerinde araç park ettirilmeyecek. Belediye başkanlıklarınca sınavların merkezlerine gidecek güzergahlarda toplu taşıma seferlerinin aksaksızca sürdürülecek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sınav yerlerinin hazırlanması ile sağlık tedbirlerinin önceden planlanacak. Kimliğini sınav heyecanı sebebiyle unutan veya kaybeden öğrencilerin mağduriyetinin önlenmesi bakımından sınav günleri Altındağ, Çankaya, Keçiören, Sincan ve Yenimahalle İlçeleri nüfus müdürlükleri hizmete açık ve hazır tutulacak."

Gençlerin uzun ve yorucu çalışmalarının değerlendirileceği ve gelecekleri bakımından da önem taşıyan bu sınavlar nedeniyle sakin ve güvenli ortamların sağlanması bakımından vatandaşlardan gerekli duyarlılığı göstermelerinin beklendiğini belirten Ankara Valisi Al'addin Yüksel, sınavlara katılacak tüm öğrencilere başarılar diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LYS günleri Ankara'da nüfus müdürlükleri açık olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN