Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okul Öncesi Eğitimi Birimleri açılışı yapıldı

'Ana Sınıfsız Okul Kalmasın' projesi kapsamında kurulan Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEMDER) tarafından yürütülen 'Ana Sınıfsız Okul Kalmasın ' projesi kapsamında Mareşal Çakmak İlkokulu, Evren Paşa İlkokulu, Recep Birsin Özen Eğitim Uygulama Okulu ve Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu bünyesinde yaptırılan Tuzculu Hafız Akif Hoca Okul Öncesi Eğitimi Birimlerinin açılışları yapıldı.

Giriş Tarihi: 13.6.2014 09:49
Açılışa Erzurum Vali Vekili Abdurrahman İçyer, Bakanlık Müsteşarı Doç Dr. Yusuf Tekin, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Yakutiye Kaymakamı Ahmet KATIRCI, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran, BİLNET Matbaacılık CEO'su Hasan Gülbaran, hayırsever İbrahim Hakkı Kubilay'ın oğlu Cihangir Kubilay hayırsever Mahmure Kaya, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Vali Vekili Abdurrahman İçyer, yatırımlar için gelen bütün hayırseverlere kolaylıkların sağlanması için valilik olarak tüm birimlerimizle çalıştıklarını belirterek bu tür okulların yapımında emek harcayan dernek yetkililerine, hayırseverlere ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin konuşmasında, 'Milli Eğitim Bakanlığı olarak genel bütçeden % 17 ile en çok payın Milli Eğitime ayrılıyor. Eğitime bütünüyle sahip çıkan milletler uygarlıkları kurarlar. Bir milletin uygarlık düzeyi ancak eğitim ile gelişir. Bu nedenle eğitimi birincil meselesi olarak sayan toplumların başaramayacağı hiç bir şey yoktur. Bizim isteğimiz Türkiye genelinde şu an yapıldığı gibi hayırsever vatandaşlarımızın eğitime olan katkı ve desteklerinin artarak devam etmesidir.' dedi.

TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran konuşmasında; 'TOGEMDER olarak değerli hayırseverlerimiz sayesinde inançla çıktığımız yolda azimle ilerliyoruz. Ülkemizin dört bir yanında okullarımız var. Bugün bunlara bir yenisini daha katmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Sayın İbrahim Hakkı Kubilay ve Evlatları Cihangir Kubilay ve Mahmure Kaya yaptıkları ve yapacakları tüm hayırlardan dolayı sonsuz teşekkür ediyorum.' dedi

Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan'da; 'Toplumların gelişiminde eğitimin rolüne' dikkat çekti. Yüksel Arslan, 'Toplumların gelişiminde eğitimin rolü çok büyüktür. Medeniyetlere en parlak zamanlarını yaşatan ya da tarih sahnesinden silen belirleyici unsur, büyük ölçüde eğitim olmuştur. Erzurum´da eğitim öğretim alanında yapılan çalışmalar sonucu 4+4+4 sisteminin de getirdiği olumlu neticeler sonucunda: Okul öncesinde 32 Anaokulu, 354 Anasınıfında 553 öğretmenle, 9615 öğrenciye eğitim verilmektedir. 6-9 yaş grubu ilkokul okullaşma oranı ilimizde genelinde 2011-2012 öğretim yılında yüzde 97,49 iken 2013-2014 eğitim öğretim yılında bu oran yüzde 100 e ulaşmıştır. 10-13 yaş arası ortaokullardaki okullaşma oranı geçen yıl nette yüzde 89,13 iken bu yıl aynı oran yüzde 93,04 e çıkmıştır. Bu vesile ile TOGEMDER e, hayırseverlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.' dedi.

EBB Başkanı Mehmet SEKMEN Konuşmasında 'Eğitim anlamında geçmiş yıllara göre en iyi şekilde hizmetler yapıldı. Yapılmaya da devam edecektir. Belediye olarak özellikle eğitim anlamında da Erzurum'da eni iyi şekilde hizmet vereceğiz. Yeni yatırımlarla, İnşallah biz Erzurum´umuzu hem belediye hizmetleri olarak hem sosyokültürel sportif sanatsal hizmetler olarak hem de yatırım alabilen istihdama çözüm bulabilen bir şehir olarak düşünüyoruz. Erzurum'a hep birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz.' dedi.

Hayırseverler Cihangir Kubilay ve Mahmure KAya ise konuşmalarında 'Bu hayırı gerçekleştirmemize vesile olan TOGEMDER'e ve Değerli Başkanı Saadet Gülbaran hanımefendiye ve kendilerine öncü olan babaları İbrahim Hakkı KUBİLAY a teşekkür ettiklerini belirterek. Bu okulların Erzurum'umuza hayırlı olmasını temenni ediyoruz' dediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okul Öncesi Eğitimi Birimleri açılışı yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN