Türkiye'nin en iyi haber sitesi

LYS'de matematik soruları uğraştırdı

Matematik ve geometri sorularını içeren LYS-1 dün yapıldı. Uzmanlara göre, öğrencileri en çok uzun işlemli matematik soruları uğraştırdı

Giriş Tarihi: 16.6.2014
Toplam 80 sorunun yer aldığı sınav, 135 dakika sürdü. LYS- 1'i SABAH okuyucuları için Uğur Dershaneleri'nin bölüm başkanları değerlendirdi: ÖSYS Koordinatörü Gülay Hasdemir: Sınavdan çıkan öğrencilerimizden aldığımız bilgilere göre, öğrencileri uğraştıran, uzun işlemli, matematik bilgi altyapısı sağlam olan öğrencileri ayırt edebilecek seçici sorular olduğu anlaşılmaktadır. Bunun yanında tüm öğrencilerin rahatlıkla doğru yanıtlayabileceği sorular da yer almaktadır.
Matematik Bölüm Başkanı Adil Kurt: LYS-1 Matematik testinde 9. 10. 11. ve 12. Sınıf konularının tümünden ve müfredat içinden soru sorulmuştur. LYS-1 Geometri testinde ise 10. 11. ve 12. Sınıf konularından birbirine yakın sayıda soru çıkmıştır. Geçmiş yıllara göre 12. Sınıf konularından bu sene daha fazla soru sorulmuştur. Konuları teorik olarak bilen öğrenciler, soruları rahatlıkla çözmüşlerdir.
Rehberlik Koordinatörü Nazik Kösegil: LYS-1, hem MF hem de TM puanlarının oluşumunda tek başına yeterli değildir. Adayların önümüzdeki hafta yapılacak LYS-2 ve LYS-3 oturumlarını düşünmeleri, her iki oturumun sonucuna göre puanlarının ve sıralamalarının oluşacağını dikkate almaları gerekmektedir. Önümüzdeki bir haftayı öğrenciler yine deneme çözerek ve eksikliklerini kapatmaya çalışarak geçirmeliler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LYS'de matematik soruları uğraştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN