Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğa Koleji TEOG’da da yine Türkiye’nin zirvesinde!

Doğa Koleji öğrencileri alışılagelmiş SBS başarısını TEOG’da da gösterdi.

Giriş Tarihi: 18.6.2014 10:11
Son 4 yıldır SBS'de en başarılı okul olan Doğa Koleji, bu yıl da kırılması çok zor bir rekora imza attı. Doğa Koleji öğrencilerinin % 57'si, bu yıl ilk kez uygulanan TEOG'da, en az bir alanda bütün soruları doğru yanıtlayarak büyük bir başarı elde etti. Birinci dönem yapılan TEOG sınavlarında 7 Doğa Koleji öğrencisi tüm soruları doğru yanıtlarken, ikinci dönem yapılan TEOG sınavlarında ise 37 Doğa Koleji öğrencisi tüm soruları doğru yanıtladı.

Doğa Koleji'nin ortaokul öğrencilerine yönelik kendine has eğitim modeli "SOES" kapsamında eğitim gören Yiğit Yüce ve Civan İzol, her iki TEOG sınavında da tüm soruları doğru yanıtlayarak TEOG sınavının zirvesinde yer aldı. TEOG sınavlarında Acıbadem Doğa Koleji Bilim Okulu ise, 687.656 puan ortalamasıyla "Türkiye'nin en başarılı okulu" oldu.

TEOG'da Büyük Başarı!

Doğa Koleji'nin SOES eğitim modeli ile 4 yıllık SBS başarısının ardından TEOG'da da başarısını kanıtladı. Öğrenci merkezli eğitim felsefesiyle kazandığı başarılara bir yenisini daha ekleyen Doğa Koleji, TEOG sınavında tüm branşlardaki soruların tamamını doğru yapan 42 öğrencisi ile yine zirveye yerleşti. Bu sene ilk kez uygulanan ortak sınavlarda (TEOG) öğrenciler Doğa Koleji'nin uzman öğretmen kadrosu tarafından hazırlanan soruların benzer ve aynı olanlarıyla karşılaştı. Sınavın ardından görüşleri alınan Doğa Koleji öğrencileri ortak deneme sınavları, yaprak testleri ve ödev kitaplarındaki soruları çözmüş gibi hissettiklerini ve sınavları çok rahat atlattıklarını belirttiler.
Kasım ve Nisan ayında 6 branştan yapılan TEOG sınavında 3210 öğrencinin 1822'si en az bir alanda bütün soruları doğru yanıtlayarak inanılmaz bir başarı sergiledi.

Türkçe Matematik Fen ve Teknoloji TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük İngilizce Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
1.TEOG'da tüm soruları doğru yapanlar 568 579 132 585 899 164
2.TEOG'da tüm soruları doğru yapanlar 1267 365 528 304 666 477
TEOG'ların en az birinde tüm soruları doğru yapanlar 1350 694 568 727 1067 554
TEOG sınavına giren öğrenci sayısı 3210 3210 3210 3210 3210 3210

687.656 puan ortalamasıyla Türkiye'de en yüksek başarı!

TEOG'da da zirveye yerleşen Doğa Koleji başarılı olan okullar sıralamasında da en yüksek puanı elde etti. Acıbadem Doğa Koleji Bilim Okulu, 687.656 puan ortalamasıyla Türkiye'de zirveye yerleşirken Acıbadem Bilim, Ankara İncek, Antalya, Atakent, Ataşehir, Bahçelievler, Balıkesir, Bostancı, Bursa Hamitler, Halkalı Bilim, İnegöl, Kocaeli, Malatya, Mersin, Şişli-Bomonti Bilim, Topkapı, Üsküdar ve Yakacık kampüslerindeki 42 öğrenci de tüm soruları doğru yanıtladı.

Kazanmak değil, başarmak amaçlı eğitim!

Doğa Koleji Genel Müdür Yardımcısı Ömer Suat Gündoğdu; TEOG başarısı ile ilgili görüşlerini "Bizler öğrencilerimizin her alanda başarılı olabilmesi için onların tüm duyularına hitap eden eğitim modelleri geliştiriyor ve çocuklarımızın anaokulundan itibaren bu modellerle sistemli eğitim almasını sağlıyoruz. Öğrencilerimize "kazanmak" yerine "başarmak" felsefesiyle eğitim veriyoruz. Biliyoruz ki gerçek başarı sadece soru çözmek anlamına gelmez, dolayısıyla öğrencilerimizi sınav kazanmaya odaklamıyoruz. Akademik başarıların yanı sıra hayatta da başarılı olabilen, öğrenmeyi seven, girişimci, kendine güvenen ve sosyal hayatta da aktif nesiller yetiştirmeyi amaçlıyor, bunun yanında öğrencilerimize çalışma disiplini kazandırıyoruz. Bu felsefeyle eğitim alan çocuklarımız da tüm sınavlarda başarıdan başarıya koşuyor" şeklinde ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğa Koleji TEOG’da da yine Türkiye’nin zirvesinde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN