Türkiye'nin en iyi haber sitesi

LYS şampiyonu Kayseri'den

Giriş Tarihi: 29.6.2014
ÖSYM 2014 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre Kayseri Özel Kılıçaslan Anadolu Öğretmen Lisesi Öğrencisi Hasan Öztürk, yerleştirme puanları başarı sıralamasında Y-YGS 4 puan türüne göre Türkiye birincisi, Y-MF 2 puanına göre de Türkiye 4'üncüsü oldu.

KARDEŞİ DE DERECE YAPTI

Dört yıl önce iyi bir eğitim alabilmek amacıyla ikiz kardeşi Hüseyin'le birlikte halen eğitim gördüğü liseye kaydolduğunu ifade eden Öztürk, "Kardeşim Fen Lisesi'ne ben de Anadolu Öğretmen Lisesi'ne kaydoldum. 4 yıllık bir çalışmanın ardından YGS'de Türkiye 41'inciliği elde etmiştim, hedefimi daha da yükselterek çalışmalarıma hız verdim. Allah bana LYS'de de Türkiye birinciliği nasip etti, çok mutluyum" dedi. Kardeş Hüseyin de Türkiye derecesine imza attı. Öztürk, kardeşiyle birlikte aynı üniversitede tıp okumayı düşündüklerini belirtti. Öztürk'ün Çankırı'da ailesiyle birlikte yaşadığı ve eğitim için Kayseri'ye geldiği belirtildi.

Birinciler TIP ve mühendislik dedi

MF-1-2-3-4'te Safa Can Medin, DİL-1-2-3'te Doğa Doğan, Fransızca DİL-1-2-3, MF-1 İkincisi ve MF-4 üçüncüsü Özgür Can Eren, TM-1- 2-3'te Ömer Furkan Parmak, Dil İngilizce 1-2-3'te Kerem Çıtak, TS-2'de Taha Niyazi Dutkuner, TS1'de Mustafa Asım Kılıçarslan, Yerleştirme Y-TM-2,Y-TM- 3'te Büşra Topal birinci oldu. Birincilerin tercihi Boğaziçi ve Koç Üniversiteleri ile 'TIP' ve 'Mühendislik' bölümleri oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LYS şampiyonu Kayseri'den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN