Nişantaşı Üniversitesi başarıyı ödüllendiriyor

Giriş Tarihi: 1.7.2014 15:13 Güncelleme Tarihi: 8.7.2014 17:58

Yeni eğitim-öğretim yılını Kağıthane’deki yeni Sadabad Kampüsü’nde karşılayacak olan Nişantaşı Üniversitesi yüzde 75 Burs Desteği” ile öğrencilerin çalışmasını ödüllendirirken velilerin de yükünü hafifletiyor.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Levent Uysal "Vakıf mantığının temelinde hizmet etmek ve bu hizmeti herkese ulaştırmak vardır. Kaliteli eğitim vermek kadar bunun toplumda bir karşılığı olması da çok önemlidir.

Lisans bölümlerimiz yeni açıldığı için henüz taban puan oluşmamıştır. Bu da öğrencilerimiz için çok büyük bir avantaj, ilk tercihlerine Nişantaşı Üniversitesi yazdıkları takdirde yüzde 75 burslu okuma şanslarını arttırıyorlar." dedi.

Yüzde75 bursun yanı sıra Yaşam Bursumuz da var. Eğitimleri süresince okula katma değer sağlayacak projeler gerçekleştirmek isteyecek öğrenciler ihtiyaç duydukları alanda destek alabiliyorlar. Örneğin uluslararası bir proje tasarlayan öğrencimizin yabancı dilini geliştirmesi gerekiyorsa Oxford University Press (OUP) ile kurduğumuz çözüm ortaklığı sayesinde yabancı dil eğitimi almasını sağlıyoruz.

VAKIF ÜNİVERSİTESİYSEN BAŞARIYI ÖDÜLLENDİRECEKSİN

Biz vakıf bilinci ile yola çıktığımız için hem maddi hem de manevi olarak "vakfetme"nin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Vakıf üniversitesiysen başarıyı ödüllendireceksin. Vakıf üniversitesinin ana varlık nedeni kaliteli eğitimi herkes için ulaşılabilir kılmaktır.

Kültür aktararak ve yaşayarak korunur. Bu yaşam alanında olduğu kadar eğitim ve iş hayatında da geçerlidir.

HAYATLA VE İŞ DÜNYASIYLA İÇ İÇE EĞİTİM

Levent Uysal, Nişantaşı Üniversitesi'nin en önemli farkının sektörden gelen işbirlikleri sayesinde kurdukları çözüm ortaklıkları olduğunu belirtip "Gençlerin aldıkları eğitimin yaşamla iç içe geçmiş olması her zamankinden daha önemlidir. Biz, öğrencilerimizin ileride yapacakları mesleği teorik bilgiler ve deneysel ortamlar kadar sektörün içinde deneyimlemeleri gerektiğine inanıyoruz. Üniversite eğitimi hiç şüphesiz gençlerimizi hayata hazırlayan en önemli adımlardan birisidir. Kariyerlerini oluştururken eksik ve zayıf yanlarını en iyi keşfedecekleri yer üniversite yıllarıdır. Öğrencilerimizin hem kendilerini tanımalarını sağlamak hem de iş dünyasında kendilerini doğru ifade edebilmelerini ve başarılı olabilmelerini sağlamak için bir İnsan Kaynakları Atölyesi kurduk.

İnsan Kaynakları Atölyemiz öğrencinin kişisel gelişimi kadar onlara henüz daha öğrenciyken iş ve staj imkânı sağlaması noktasında da çok önemli.

Öğrencilerimiz daha eğitimlerinin başında okudukları bölümle ilgili alanda çalışma ve kendilerini gösterme fırsatı buluyorlar" dedi.

İŞ DÜNYASININ İHTİYAÇLARINA GÖRE ELEMAN YETİŞTİRİYORUZ

Levent UYSAL " Nişantaşı Üniversitesi olarak iş dünyasıyla geliştirdiğimiz köklü işbirlikleri sayesinde ortak müfredat oluşturuyoruz. Bu şekilde her sektöre, ihtiyacı doğrultusunda kaliteli insan kaynağı yetiştirmiş oluyoruz.

Personelimizin önemli bölümü kendi öğrencilerimiz ve mezunlarımız. Çünkü biz verdiğimiz eğitime güvendiğimiz gibi beraber büyümenin, gelişmenin kıymetinin de farkındayız." dedi.

30 KİŞİLİK SINIFLARDA BİRE BİR UYGULAMALI EĞİTİM

Bire bir eğitim vermeyi amaçlayan Nişantaşı Üniversitesi, 30 kişilik lisans sınıfları ile öğrencilerine yaşayarak öğrenme imkânı sunuyor. Teknik alt yapısı ve uygulama laboratuvarlarıyla olduğu kadar akademik kadrosunun bire bir öğrenciyle temas edebilmesi ve bu sayede tanıyıp yönlendirebilmesi de öğrenci için büyük avantaj sağlıyor.

Ezberden uzak iş hayatında yaşayarak öğrenme metodu uyguluyoruz.

Çağa uygun teknoloji ile donanmış ama geçmişimizi de unutmadan manevi ve ahlaki değerlerimizle yoğrulmuş bir eğitim veriyoruz.

1+4+1 SİSTEMİ İLE ÜCRETSİZ MASTER EĞİTİMİ

İş dünyası için geleceğin yöneticilerini yetiştirme iddiasında olan Nişantaşı Üniversitesi'nde öğrencilerimiz 1+4+1 sistemi ile;

Bir sene İngilizce Hazırlık ve 4 senelik lisans eğitimini başarı ile tamamladıktan sonra MBA eğitimini ücretsiz yapabiliyorlar.

Daha eğitiminin başında üniversitemizin sağladığı iş ve staj imkânları ile eğitimini aldığı sektörle tanışan ve deneyim kazanan öğrenci MBA eğitimi ile de iş dünyası için tamamen hazır hale geliyor.

KAMPÜS SEÇİMLERİMİZ ULAŞIM KOLAYLIĞI, DOĞAL ORTAM VE İŞ DÜNYASINA YAKINLIK ÜZERİNE KURULU

2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında Osmanbey'de açılan Nişantaşı Üniversitesi, büyümesiyle beraber Paşa Kampüsü'nü açmıştır.

Nişantaşı Üniversitesi 30 Lisans bölümü ve 42 önlisans programı ile, 400'ün üzerinde akademisyen ve 8000'e yakın öğrencisiyle büyümeye devam etmektedir.

2014- 2015 Eğitim - Öğretim yılında Kağıthane'deki Sadabad Kampüsü de eğitime açılacaktır.

Ulaşım kolaylığı ve iş dünyasına yakınlık kadar çevreye duyarlılığı da önemsiyoruz

Osmanbey ve Bayrampaşa gibi ulaşım kolaylığı açısından öğrencisine ayrıca avantajlar sağlayan Nişantaşı Üniversitesi, yeni kampüsünü de Kağıthane'nin Sadabad bölgesinde eğitim- öğretime açıyor.

Osmanbey ve Bayrampaşa Kampüslerimizi kurarken metro ve metrobüs gibi temel toplu taşıma imkanlarına ulaşım kolaylığını çok önemsedik. Öğrencilerimizin aldığı eğitim kadar sektöre yakın olmalarını, hayatlarını olabildiğince kolaylaştırmayı hedefledik.

İstanbul gibi bir kentte bir yerden bir yere gitmenin zorluğu kadar öğrencinin iş dünyasına yakın olmasını, eğitimini sürdürdüğü sırada staj yaparken ya da part time çalışırken zorlanmamasını da hesaba kattık.

ÜCRETSİZ ÇİFT ANADAL FIRSATI

Nişantaşı Üniversitesi olarak öğrencilerimizin kendilerini geliştirmesini büyük önem veriyoruz. Bizim için sadece değişime ayak uyduran değil bizzat değişimi yapan, dönüşümlere önderlik eden, yenilikler getiren gençler yetiştirebilmek çok önemli.

Eğer öğrencilerimiz aldıkları eğitimin yanı sıra gerek mesleki anlamda öne plana geçebilmek gerekse kişisel gelişimi için Çift Anadal yapmak isterlerse seçtikleri ikinci bölüm için onlardan ücret almıyoruz.

SEKTÖRDEKİ GELİŞMELERE YÖN VERİYORUZ

Nişantaşı Üniversitesi olarak sektördeki gelişmeleri birebir takip edip yerinde izliyoruz. Öğrencilerimiz hangi alanda eğitim alıyorlarsa mutlaka yerinde takip etmelerini ve bilgi almalarını sağlıyoruz.

Öğrenci ve akademisyenlerimizle beraber sempozyum ve semineler düzenliyoruz. Öğrencilerimizi sektörden uzman isimlerle bir araya getirip kariyerlerini oluştururken atacakları adımlara dair ilk elden bilgi almalarını sağlıyoruz.

Düzenlediğimiz seminer ve sempozyumlar kendi öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz kadar sektörde çalışan diğer insanlara da hizmet sunacak nitelikte oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nişantaşı Üniversitesi başarıyı ödüllendiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN