Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hedefimiz dünyanın ilk 500'ü olmak

Giriş Tarihi: 3.7.2014

11 yılda 28 bin öğrenciye ulaşan İstanbul Aydın Üniversitesi, 2020'de dünyanın ilk 500'ü arasına girmeyi hedefliyor. Üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Aydın, "Başarılı bir üniversite dünyadaki rakipleriyle yarışabilmeli" diyor

Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı (AKEV) tarafından ulusal ve uluslararası düzeyde nitelikli insan gücü yetiştirmek amacıyla 2003'te kurulan İ
stanbul Aydın Üniversitesi, bugün 28 bin öğrenciye ulaştı. Kısa sürede uzun yol kat eden İstanbul Aydın Üniversitesi, 2020 yılına kadar dünyanın ilk 500'ü arasına girmeyi hedefliyor. Bir üniversite gelişiminin kendi içinde olmasının ülkeye hiçbir şey kazandırmayacağını söyleyen İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın, "Başarılı bir üniversite dünyadaki rakipleriyle yarışabilmeli" dedi.

LİDERLER YETİŞTİRİYORUZ

Dünyanın ilk 500 üniversitesi arasına girmeyi hedeflediklerini ifade eden Aydın, tüm projelerini de bu yönde geliştirdiklerini söyledi. Aydın, "Türkiye'nin en güçlü akademik ve mesleki bilgi birikimine sahip, donanımlı öğretim elemanları İsanbul Aydın Ünivesitesi'nde eğitim veriyor" diye konuştu. Öğrencilerin eleştirel ve etik düşünme yeteneğini kazanmış, lider kişilikli bireyler olarak yetiştirdiklerini vurgulayan Aydın şunları anlattı: "Akademik eğitimin yanı sıra kişisel gelişim ve mesleki becerilerin artırılmasına da önem veriyoruz. Bu doğrultuda sektörlerle yakın işbirlikleri kuruyoruz. Uygulamalı eğitimler, uluslararası diploma programları yanı sıra destek sertifika programlarımızla öğrencilerimizi geleceğin dünyasına hazırlıyoruz."

13 FARKLI DİLDE EĞİTİM
Dr. Mustafa Aydın, üniversitenin Türkiye'de bir ilke imza attığını belirterek, 13 farklı dilde eğitim verdiklerini söyledi. 'Yerinde Uygulama Sistemi' adını verdikleri bir model geliştirdiklerini de belirten Aydın, bununla öğrencilerin fiilen sektörde yer almalarını sağladıklarını aktardı. Mezun Yerleştirme Programı'nın da aktif bir şekilde işlediğini vurgulayan Aydın, şöyle konuştu: "Mezun Yerleştirme, Yerinde Uygulama ve Sürekli Eğitim Merkezlerimiz, öğrencilerimizin iş tecrübesine sahip olabilmeleri ve mezuniyetlerinden sonra da işe yerleştirilmeleri konusunda destek veriyor."

Mezunların yüzde 86'sı işe yerleşti
İstanbul Sanayi ve Ticaret Odası ile işbirliği geliştirdiklerini söyleyen Aydın, "Böylece 354 binin üzerinde çözüm ortağımız oldu. Öğrencilerimiz staj ve yerinde uygulamaları burada yapıyor" dedi. Çözüm ortakları arasında pek çok kurumsal ismin bulunduğunu vurgulayan Aydın, sağlıktan eğitime, ulaştırmadan otomotive kadar hemen her sektörden firmayla çalıştıklarını söyledi. 25 bine yakın öğrencinin mezun olduğunu dile getiren Aydın, "Bunun yüzde 86'sını işe yerleştirdik" diye konuştu.

İlk kolektif tekno merkezi kurduk
Mustafa Aydın, "İstanbul Aydın Üniversitesi olarak hızla gelişen ve her gün daha karmaşık hale gelen yüksek teknolojinin daha kısa sürede bireylere aktarılmasını kendimize amaç edindik" dedi. Bu düşünceden yola çıkılarak Teknoloji Merkezi kurduklarını vurgulayan Aydın, "Burası mühendislik eğitim ve öğretimi için bütüncül bir yaklaşımı ele alan örnek ve entegre bir araştırma kompleksi olarak ülkemizin tek kolektif merkezidir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hedefimiz dünyanın ilk 500'ü olmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN