İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü 2014 mezunlarını verdi

Giriş Tarihi: 3.7.2014 23:59
Türkiye'nin en büyük üniversitelerinden İstanbul üniversitesi işletme iktisadı enstitüsü altmışıncı kuruluş yıldönümünde yapılan törenle 2014 mezunlarına diplomalarını verdi.

Törende enstitünün kurucu hocası Prof.Dr.Zeyyat Hatipoğlu (90) yaptığı konuşmada Türkiye'de kurulan ilk enstitü olan İşletme iktisadının geldiği noktadan onur duyduğunu, yola çıktıkları 1954 yılından günümüze bu programın Türkiye'de ekonomiye yön veren nitelikli yöneticilerin yetiştirildiğini vurguladı. Hali hazırda Harvard Business School ile akredite olan ve aynı eğitimi veren üç Türk üniversitesinden biri ve tek Devlet üniversitesi olması ile de çok değerli olduğunu söylemiştir. Enstitü Dekanı Prof.Dr. Erdal Tekarslan'da yaptığı konuşmasında mezunlara çalıştıkları şirketlerin önemli noktalarında görev alacağınızdan ve başarılı olacağınızdan hiç şüphem yok diyerek başarılar dilemiştir.
Özellikle bu dönemin Yönetici MBA bölümü başarılarıyla öne çıktı. İTO başkanı İbrahim Çağların da 2013 yılında ziyaret ve konuşma yaptığı bölümde şirketlerinin önemli noktalarında yöneticilik yapan öğrencilerin bazıları şöyle sıralanmakta: Hasan Erkesim (ALLMODE Yönetim kurulu başkanı), Cezmi Baykal (YKK Genel Müd.), Abdullah Yazıcılar (Akbank Bölge Müd.), Kürşat Aynas (Erdemir Ulusal Pazarlama Müd.), Atakan Danış (ALCON Yönetici), Erman Yenigün (BSH Yönetici), Özgür Kaya (BSH Yönetici), Duygu Çevik (Garanti Bankası Yönetici), Zekiye Sarı (Real Hipermarketleri Yönetici), Selçuk Bayer (Varinak Satış Müd.), Ertuğ Altuneli (Kalekim Yapı marketler Satış Müd.), Didem Mermutlu (Yamato Üretim Müd.), Cemal Öztürk (Total Yönetici), İnanç Türkmen (OTİS Yönetici), Cem Demirel (Alvimedica üretim müh.), Aykut Deniz Kayalar (Alvimedica Proje Lideri), Barış Arslan Oğuz Gümrük (Genel Koordinatör), Özkan Değirmenci (Tramer Birim yöneticisi)

Genç yöneticilerden Atakan Danış: 'Bu dönemi gerçekten çok verimli geçirdiğimize inanıyorum bilimsel bilgilerin yanında özellikle tecrübeli ve bilgisi yüksek yöneticilerin biz gençlere tecrübelerini aktarması bize çok faydalı olmuştur vizyonumuzu genişletmiş ve ufkumuzu daha da açmıştır. Hepsine şükranlarımı sunarım.'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü 2014 mezunlarını verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN